„AKADEMIA WODNIKA” – III b i III c w Stacji Uzdatniania Wody w Starym Sączu
wtorek, 22 września 2015 10:07

18 września 2015r. uczniowie z klasy III b i III c udali się do Starego Sącza do najnowocześniejszej w Europie Stacji Uzdatniania Wody. Wycieczka odbyła się w ramach imprezy promocyjnej zorganizowanej przez Sądeckie Wodociągi – „AKADEMIA WODNIKA”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak przebiega proces oczyszczania wody, dowiedzieli się między innymi do czego służy węgiel aktywny, ozon, czy lampa UV. Każdy otrzymał pamiątkę – światełko odblaskowe, a uważni słuchacze odpowiadali na pytania konkursowe i otrzymali nagrody. Do tego, że chemia może być łatwa i przyjemna przekonywali pracownicy Sądeckich Wodociągów, którzy podczas pikniku robili widowiskowe doświadczenia.

Nasi uczniowie wypowiadali się również dla TV SĄDECZANIN – zobacz na :