LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE - klasa 1 e
czwartek, 08 października 2015 08:08

Początkiem roku szkolnego z całą klasą 1 „e” byliśmy na miasteczku rowerowym. Tam poznaliśmy znaki drogowe i  zasady przechodzenia przez  ulicę. Następnie w klasie każdy z nas robił znaki drogowe i ulicę z pasami dla pieszych.

W ramach edukacji o bezpieczeństwie został zaproszony do naszej szkoły pan policjant.   Rozmawiał  z nami o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Każdy z nas dostał taki właśnie znaczek odblaskowy, który nosimy przy tornistrze. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Czynnie uczestniczyliśmy w spotkaniu, zadawaliśmy wiele pytań. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa  podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę i kamizelkę odblaskową. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.