„W krainie pieczonego ziemniaka”.
wtorek, 13 października 2015 10:06

Pod koniec września klasa I b wyruszyła na wycieczkę przyrodniczą do Zagrody Edukacyjnej „Skrawek Nieba” w Łosiu,  na zajęcia z cyklu „W krainie pieczonego ziemniaka”.  W trakcie pobytu  dzieci poznały historię ziemniaka, brały udział w quizie „Co wiem o jesieni i jej skarbach”, oraz konkurencjach sportowych gdzie główną rolę odgrywał oczywiście ziemniak!  Po wyczerpujących zawodach dzieci z apetytem zjadły zupę ziemniaczaną oraz chipsy, oczywiście ziemniaczane J. Potem przyszedł czas na zajęcia plastyczne podczas których powstały zabawne „ziemniaczane ludziki”. Nasz pobyt zakończyło ognisko z pieczoną własnoręcznie kiełbaską. Przed wyjazdem dzieci otrzymały medale „Młodego Przyrodnika”. Wszyscy bawiliśmy się świetnie!