Kl. 6b - Spotkanie z pisarką
piątek, 04 grudnia 2015 11:09
    30 listopada w Sądeckiej Bibliotece dla Dzieci, uczniowie z klasy 6 b, mieli możliwość osobistego poznania pani Barbary Kosmowskiej, pisarki i poetki, która debiutowała jako licealistka w latach 70-tych XX wieku. Jest ona autorką książek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży.

Współpracuje z poświęconym problemom młodych czytelników czasopismem „Guliwer”. Za swoją twórczość zdobyła wiele nagród m.in. w 2002 r. nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”, za książkę „Buba”, a jej inna książka pt: „Pozłacana rybka”, zdobyła nagrodę literacką Książka Roku 2007 przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY, oraz nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, organizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Barbara Kosmowska jest także autorką słuchowisk dla dzieci i młodzieży.