Spotkanie z tradycją w klasie IIIc
piątek, 11 grudnia 2015 07:18

Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została uroczystość pod hasłem „Spotkania z tradycją”.  Do tej imprezy przygotowywaliśmy się od kilku dniu. Najpierw suszyliśmy plastry pomarańczy do ozdabiania choinki. Potem lukrowaliśmy pierniczki, malowaliśmy aniołki z masy solnej, robiliśmy różne ozdoby choinkowe z naturalnych materiałów.

8 grudnia nadszedł ten uroczysty dzień. Do szkoły przyszliśmy ubrani w stroje ludowe. Na pięknie udekorowanym holu oglądaliśmy występ zespołu ludowego. Na przygotowanych stanowiskach mogliśmy zobaczyć zdobienie baniek, wykonywanie łańcuchów i ozdób z papieru, pieczenie i lukrowanie pierniczków, haftowanie, szydełkowanie a także sami mogliśmy brać w tym udział. Nie zabrakło również degustacji pysznych pierniczków i chleba ze smalcem.

To był bardzo udany dzień!