"Mój przyjaciel pies" w 2b
poniedziałek, 07 marca 2016 17:30
                  W lutym 2016 w naszej klasie 2b odbyły się warsztaty pt. „Mój przyjaciel-pies". Poprowadzili je rodzice naszej uczennicy Wiktorii. Tata Wiktorii zapoznał wszystkich z różnymi rasami psów. Omówiona została także przydatność poszczególnych ras do pracy i wykonywania różnorodnych zadań na rzecz ludzi. Dowiedzieliśmy się , jak należy  zachować  się widząc obcego psa oraz jak trzeba  opiekować się pieskiem.

Była też część praktyczna - bezpośredni kontakt dzieci z  Dorą pod kontrolą opiekunów psa. Każde z dzieci mogło pogłaskać oraz nakarmić Dorę. Tata Wiktorii pokazał nam również, jak Dora reaguje na różne komendy, jak słucha i pokonuje przeszkody. Warsztaty bardzo nam się podobały.