Międzyszkolny Konkurs Recytatorski – „Książka najlepszym Przyjacielem”
środa, 26 października 2016 12:12

26 października, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w naszej szkole odbyła  się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego cyklicznie przez bibliotekę  pt. "Książka Najlepszym Przyjacielem".

Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i 4-6.
 Brali w nim udział uczniowie z sądeckich szkół podstawowych.

Jury konkursowe - Panie: Grażyna Sobol z Publicznej Biblioteki Oddziału dla Dzieci, Wanda Zapiór i Justyna Kuciel, przy ocenie uczestników brało pod uwagę: dobór tekstu do predyspozycji ucznia, dykcję i wyrazistość, Interpretację utworu,
przy recytacji wiersza związanego tematycznie z biblioteką, czytaniem, książką popularyzując hasło tegorocznego miesiąca bibliotek, „Książka to dopiero początek…”

Nagrody i wyróżnienia:

Klasy 1 -3

I miejsce - Aleksandra Michałowska   z SP nr 3

II miejsce - Oskar Kulig z SP nr 9

III miejsce - Kaja Pasiut z SP 20

I miejsce ex aequo - Vanessa Jarząbek i Sara Sobczak z SP 9

III miejsce - Anna Zagajska z SP20

Wyróżnienia:  Julia Sokołowska z SP 11, Maria Górowska z SP 11, Nikola Gagatek z SP 9, Aleksandra Matras z SP 3, Angelika Gucwa z SP 7, Fabian Rokita z SP 8/

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs uświetnił występ szkolnego koła teatralnego prowadzonego przez Panią Joannę Życzyńską . Było to przedstawienie zatytułowane „ Zamieszanie w krainie bajek”.