ODBLASKOWA SZKOŁA
środa, 09 listopada 2016 07:19

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w akcji promowania noszenia odblasków wśród mieszkańców pobliskiego osiedla. Rozdawali odblaski wraz z informacją o udziale szkoły w konkursie ODBLASKOWA SZKOŁA oraz znaczeniu posiadania odblasków dla życia zdrowia pieszych.

Informacje zawarte na dodatkowych karteczkach zredagowały dzieci podczas zajęć szkolnych. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem osób dorosłych. Niektórzy wykazali się posiadaniem odblasków nie tylko w formie małych opasek lub znaczków, ale również w formie wszytych w elementy garderoby: k utki, czapki, buty. Akcja sprawiła dzieciom ogromną satysfakcję, dała możliwość dzielenia się zdobytymi informacjami z dorosłymi osobami. Wpłynęło to niewątpliwie w znaczący sposób na poprawę bezpieczeństwa dzieci i dorosłych w ruchu drogowym.