NIZEZYKŁA LEKCJA O KARSKIM W KLASIE 4
poniedziałek, 12 grudnia 2016 10:07

W listopadzie odbyła się niezwykła lekcja historii o Janie Karskim. To wielki Bohater, kurier Państwa Podziemnego, którego historia mogłaby być scenariuszem na niejeden film. Dzieci z klasy 4 C poznały sądecki wątek historii Jana Karskiego – tutaj został uratowany przez partyzantów, odbity z rąk okupanta niemieckiego.

Uczniowie zobaczyli, że historia może być przedstawiana w ciekawy sposób, tak jak komiksowy życiorys Jana Karskiego. Efektem lekcji było wykonanie scen do komiksu o bohaterze lekcji.

Nasza szkoła została wytypowana do takiej lekcji przez Małopolskie Towarzystwo Oświatowe, które realizuje projekt o Janie Karskim i Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Zajęcia poprowadził nauczyciel naszej historii w naszej szkole, Łukasz Połomski.