„Jadą, jadą konie…” – kulig klas 4b i 4c
poniedziałek, 23 stycznia 2017 19:13

W poniedziałek klasy 4b i 4c pod opieką wychowawców  udały się na kulig do Regietowa.

Pogoda wspaniale dopisała: był lekki mróz, ale świeciło słońce i co najważniejsze nie było wiatru, za to śniegu pod dostatkiem.

Uczniowie bardzo dobrze się bawili, mieli dużo wrażeń zarówno podczas przejazdu saniami, jak i szalonej zabawy na śniegu podczas przerwy.  Po spędzeniu czasu na świeżym powietrzu przyszedł czas na smażenie kiełbasek przy ognisku w tamtejszej karczmie. Wszyscy ze smakiem posilili się, a potem razem z panią przewodniczką udali do stajni, gdzie mogli zobaczyć konie huculskie, także źrebaki,  i wysłuchać informacji o ich hodowli. Obejrzeli również wystawę zdjęć z wielu filmów, w których konie te brały udział oraz podziwiali nagrody i puchary zdobyte w licznych konkursach.

Wszyscy zadowoleni wrócili do domów i tylko żałowali, że wycieczka tak szybko się skończyła.