Kolęda misyjna
piątek, 27 stycznia 2017 07:37

Wzorem lat ubiegłych, także tym razem, uczniowie naszej szkoły włączyli się w dzieło pomocy misjom poprzez udział w kolędzie misyjnej.

Z naszej szkoły kolędowało aż 73 dzieci z klas 4-6 podzielonych na 13 grup kolędniczych.

Uroczyste rozesłanie miało miejsce 6 stycznia w Święto Trzech Króli. Mali kolędnicy przebrani w kolorowe stroje pod opieką osób dorosłych głosili Radosna Nowinę o narodzeniu Jezusa i zbierali fundusze na pomoc dzieciom z krajów misyjnych. Tym razem pomagali dzieciom z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Czadu, Republiki Konga, Rwandy, Kazachstanu oraz Tajlandii w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Zebrane w tym roku ofiary zostaną przeznaczone na ponad dwadzieścia projektów misyjnych m.in. prowadzonych przez tarnowskich misjonarzy.

Ksiądz na mszy św. podziękował dzieciom za ich trud i zaangażowanie, a rodzicom za otwartość na sprawy misji. Życzył, aby nigdy nie zabrakło im Bożej łaski do okazywania miłości i dobroci bliźnim.