Uczymy się dla Was!
poniedziałek, 27 marca 2017 08:52
Nie tylko uczniowie zdobywają codziennie nowe informacje. Nauczyciele również poszerzają swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych warsztatach i kursach przedmiotowych.
Nauczycielki języka polskiego w tym roku wzięły udział w szkoleniach przygotowanych przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Zajęcia dotyczyły przede wszystkim twórczej i kreatywnej pracy na lekcjach: wzbudzania motywacji i kreatywności, stosowania metod kreatywnych w nauczaniu gramatyki, ortografii i w pisaniu różnych form wypowiedzi. Były to następujące szkolenia:

1. Ćwiczenia twórczego pisania – Jak w ciekawy, niebanalny i efektywny sposób ćwiczyć pisanie różnych form wypowiedzi?
2. Kreatywna edukacja – O twórczym myśleniu i motywacji na lekcji
3. Na lekcjach języka polskiego kreatywnie i z humorem – Nowatorskie rozwiązania dydaktyczne na zajęciach z gramatyki i ortografii
Dodatkowo, w związku ze zbliżającą się reformą, nauczycielki uczestniczyły w spotkaniu informacyjnym na temat “Nowe prawo oświatowe a zmiany w pracy nauczycieli”.
Mamy nadzieję, że zdobyte przez nas wiadomości wpłyną na jakość kształcenia w naszej szkole.