MIĘDZYSZKOLNE SPOTKANIE Z MITOLOGIĄ
środa, 31 maja 2017 06:32
      24 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele siedmiu szkół: SP nr 2, SP nr 7, SP nr 8, SP nr 9, SP nr 11, SP nr 14 oraz SP nr 18. Dwuosobowe zespoły miały za zadanie w ciągu godziny rozwiązać test dotyczący znajomości wybranych mitów według "Mitologii" Jana Parandowskiego.

W przygotowanie zadań konkursowych włączyli się uczniowie klasy 6b. Oni również przywitali przybyłych gości i - jako przedstawiciele bogów olimpijskich - obiecali wspierać ich w myślach oraz zagrzewać do walki. Po upływie regulaminowego czasu i zakończeniu zmagań uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a opiekunowie naukowi - pisemne podziękowania.
Uroczyste wręczenie nagród zwycięskim drużynom miało miejsce 26 maja w ramach uroczystości Święta Szkoły. Laureaci trzech pierwszych miejsc - uczniowie SP nr 7, SP nr 11 oraz SP nr 9 - obejrzeli program artystyczny pod hasłem "Herosi są wśród nas", a następnie odebrali z rąk Pani Dyrektor Hanny Śpiewak dyplomy i nagrody. Na koniec wpisali się do Złotej Księgi, otwierając tym samym kolejny rozdział w historii naszej szkoły - rozdział pt. "Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny".