Bardzo serdecznie zapraszam uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu do udziału w zajęciach w ramach realizacji projektu

Zajęcia z

• matematyki - rozwijające zainteresowania jak i dydaktyczno- wyrównawcze.
  • informatyki - rozwijające zainteresowania jak i dydaktyczno- wyrównawcze.
  • przyrody
  • zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze

Szczegóły o zajęciach i rekrutacji uczniowie otrzymają od wychowawców. Rekrutacja przeprowadzona zostanie w drugim tygodniu września.

Odpowiedzialny

Beata Żerkowska

Miasto Nowy Sącz przystąpiło do realizacji  projektu pn. „Podniesienie kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Nowego Sącza”  współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach 10 Osi Priorytetowej, Działanie 10.1, Poddziałanie 10.1.3  Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020.

Cele projektu to:

• realizacja zajęć wyrównawczych oraz rozwijających wykraczających poza podstawę programową kształcenia na poziomie szkoły podstawowej lub gimnazjalnej dla 675 uczniów w obszarze matematyki, przyrody oraz informatyki;
  • realizacja szkoleń oraz studiów podyplomowych dla 35 nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 17 oraz Szkoły Podstawowej nr 20;
  • udzielenie pomocy stypendialnej dla w sumie 400 uczniów 7 szkół podstawowych i 2 gimnazjów z terenu Miasta Nowego Sącza objętych projektem na zajęcia pozaszkolne w celu wyrównywania dysproporcji edukacyjnych uczniów z gorszą sytuacją materialną w zakresie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy (w tym porozumiewania się w językach obcych) oraz właściwych postaw/ umiejętności (kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej).

Zajęcia dla uczniów prowadzone będą przez nauczycieli ze szkół objętych wsparciem tj.

1. 1.    Szkoła Podstawowa nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Nowym Sączu
    ul. Jagiellońska 32
    33-300 Nowy Sącz
  2. 2.    Gimnazjum nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Zespole Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych Nr 2 w Nowym Sączu
    ul. Tadeusza „BORA” Komorowskiego 7
    33- 300 Nowy Sącz
  3. 3.    Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Nowym Sączu
    ul. Nadbrzeżna 77
  4. 4.    Szkoła Podstawowa nr 14  im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej
    w Nowym Sączu
    ul. Towarowa 6
    33-300 Nowy Sącz
  5. 5.    Szkoła Podstawowa nr 15  w Zespole Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych Nr 1 im. Bohaterów Sądecczyzny w Nowym Sączu
    ul. 29 Listopada 22
    33- 300 Nowy Sącza
  6. 6.    Gimnazjum nr 9  w Zespole Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych Nr 1 im. Bohaterów Sądecczyzny w Nowym Sączu
    ul. 29 Listopada 22
    33- 300 Nowy Sącza
  7. 7.    Szkoła Podstawowa nr 17 im. Kurierów Sądeckich w Nowym Sączu
    ul. Mała Poręba  57
    33-300 Nowy Sącz
  8. 8.    Szkoła Podstawowa nr 9 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu
    ul. Piramowicza 16
    33- 300 Nowy Sącz
  9. 9.    Szkoła Podstawowa Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Jagiełły
    w Nowym Sączu
    ul. Aleje Stefana Batorego 76
    33- 300 Nowy Sącz

Realizacja powyższych działań pozwoli nabyć 540 uczniom i 30 nauczycielom uczestniczącym w projekcie kompetencje kluczowe z wybranych przez siebie obszarów tematycznych.

Rekrutacja do Projektu zostanie przeprowadzona przez poszczególne szkoły we wrześniu 2017 roku. Wszelkie informacje będą dostępne na stronie internetowej szkoły lub tablicach ogłoszeń szkół.

Okres realizacji projektu: 2017-08-01 do 2019-07-31

Całkowita wartość projektu: 2 710 551,68 PLN