VIII Szkolny Rajd Turystyczny
czwartek, 21 września 2017 10:24

Termin: 3.10.2017   Wyjazd o  godz.800  ze Szkoły Podstawowej nr 20, przejazd trasą SP 20 Nowy Sącz – Rytro – Piwniczna - Wierchomla, przejście ścieżką przyrodniczą do schroniska na Wierchomli.  Powrót planowany na godz. 1600 .

Na trasie przewidziane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek, w razie niepogody termin rajdu może ulec zmianie.

im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Nowym Sączu

VIII Szkolny Rajd Turystyczny

Nowy Sącz -

Wierchomla  2017

Opieka nad klasami:

Wychowawcy klas

Organizator: mgr Piotr Góra

Bacówka nad Wierchomlą to schronisko turystyczne PTTK położone w Beskidzie Sądeckim, w paśmie Jaworzyny Krynickiej, na niebieskim szlaku pomiędzy Runkiem i Pustą Wielką.

Schronisko jest położone nieopodal Głównego Szlaku Beskidzkiego i stanowi naturalny przystanek dla osób wędrujących od strony Rytra lub Krynicy. Obok schroniska przebiegają również szlaki narciarskie, konne i rowerowe.

Schronisko usytuowane jest na wysokości 887 m n.p.m., na rozległej polanie, której stoki opadają do doliny Wierchomli Małej, sprzed schroniska otwierają się przepiękne widoki na pasmo Radziejowej oraz wyjątkowo okazała panorama na Tatry.