Piłka nożna halowa chłopców w ramach Igrzysk Dzieci 2017/2018 – II miejsce
piątek, 03 listopada 2017 12:05

W dniu 25.10.2017r odbyły się finały piłki nożnej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci 2017/2018. W zawodach wystartowały cztery szkoły, zwycięzcy czterech grup eliminacyjnych: SP20, KSP, SP16 i SP18. Rozpoczęliśmy turniej od wygranej 2: 0 z KSP po bramkach Patryka Peciaka i Mateusza Szymańskiego.

Kolejne spotkanie przyniosło wiele emocji. Przegrywając 0:1 zSP18, grając bez jednego zawodnika, odwróciliśmy losy meczu. Najpierw wyrównującą bramkę zdobył Mateusz Jaworski, a póżniej kolejne dwie dołożył Patryk Peciak. Przed meczem finałowym, który niestety graliśmy drugi pod rząd, był idealny remis w punktach i bramkach zSP16. Dominowaliśmy przez całą pierwsza połowę, a w drugiej niestety straciliśmy bramkę. Kiedy wyrównaliśmy (M. Szymański) , wydawało się ,że zmierzamy do wygranej, nasi przeciwnicy strzelili nam bramkę, a później jeszcze jedną, która była wynikiem rzucenia wszystkich sił do przodu. Nie pomogły wyśmienite sytuacje (słupki, poprzeczka). Doceniamy zdobycie II miejsca w tak mocnej rywalizacji.

KOŃCOWA KOLEJ

1.SP16  3  9  8:2

2.SP20  3  6  6:4

3.SP18  3  3  4:6

4.KSP    3  0  0:6

Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Filip Wielosik, Franciszek Leśniak, Jakub Frączek, Karol Danek, Patryk Peciak, Mateusz Szymański, Mateusz Rutecki, Bartłomiej Bocheński, Wojciech Nowak i Mateusz Jaworski. Opiekunem był mgr Janusz Pawlik. Gratulujemy wszystkim uczestnikom hartu ducha, woli walki i czerpania radości z rywalizacji sportowej.

1 Szkoła Podstawowa nr 16 Aneta Czarniecka

2 Szkoła Podstawowa nr 20 Janusz Pawlik