Mistrzostwa Nowego Sącza w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców w Ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej
piątek, 24 listopada 2017 12:45

Zawody odbyły się w dniu 21.11.2017r. Wzięło w nich udział 30 zawodników z szkół gimnazjalnych i klas siódmych szkół podstawowych. Szkołę Podstawą nr 20 reprezentowali zawodnicy, którzy wygrali zawody szkolne. Byli to: Konrad Bryja i Dawid Jasiński.

Chłopcy wystartowali w zawodach, w których grano systemem brazylijskim do dwóch przegranych. Dawid Jasiński zajął wysokie VI miejsce, które dało mu awans na zawody rejonowe. Na miejscu 13-16 znalazł się Konrad Bryja. Start obu naszych uczniów przyczynił się do zdobycia miejsca IV-VI w klasyfikacji drużynowej, do której brano trzy najlepsze wyniki. Można pokusić się o stwierdzenie ,że gdyby wystartowała pozostała dwójka naszych uczniów bylibyśmy na pewno na podium. Zawody wygrał nasz były uczeń z klasy 6b Jakub Kiełb, a V miejsce zajął Mateusz Wójcik z VI c. Gratulujemy naszym wychowankom i życzymy wielu sportowych sukcesów. Opiekunką na zawodach była mgr Janina Jurkowska.