Pomoc psychologiczna

Stan zagrożenia epidemicznego to sytuacja trudna dla nas wszystkich. Warto jednak być szczególnie wyczulonym na doniesienia związane ze stosowaniem przemocy domowej w trakcie przymusowej izolacji. Często ofiary przemocy domowej nie mają dokąd uciec, są bezradne, pozostawione same sobie. Nie odwracajmy się od nich, pomóżmy im znaleźć fachowe wsparcie i pomoc.

Udostępniamy link do poradnika zawierającego komplet niezbędnych informacji dla osób doświadczających przemocy domowej w epidemii koronawirusa.

Ważne telefony:

Młodzieżowy telefon zaufania 988
Bezpłatny Ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 ,111

Telefon Zaufania
Jeśli masz problem, z którym sobie nie radzisz i nie wiesz, do kogo zwrócić się o pomoc, zadzwoń pod numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka:

800 12 12 12 Na ten numer dodzwonisz się bezpłatnie z każdego telefonu stacjonarnego oraz za pośrednictwem naszej strony.Od poniedziałku do piątku od godziny 8.15 do 20.00 dyżurują specjaliści, czekający właśnie na Twój telefon, jeśli:- przeżywasz smutek, lęk, osamotnienie;- nie radzisz sobie z konfliktem w Twojej rodzinie;- masz problemy w relacjach z rówieśnikami;- masz trudności w nauce;- ktoś stosuje wobec Ciebie przemoc.Jeśli zadzwonisz na ten numer w godzinach nocnych, możesz przedstawić swój problem i pozostawić numer telefonu, a następnego dnia na pewno oddzwonimy.Pod numer Dziecięcego Telefonu Zaufania mogą również dzwonić osoby dorosłe, by zgłosić problemy dzieci.

Pomarańczowa linia
Ogólnopolska linia telefoniczna w zakresie informacji i konsultacji dla rodziców pijących alkohol i zażywających inne środki psychoaktywne.

Niebieska linia
dla Ofiar Przemocy w Rodzinie
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna
w Nowym Sączu