I Międzyszkolny Drużynowy Turniej Szachowy
piątek, 27 kwietnia 2018 08:44
W dniu 11.04.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Nowym Sączu odbył się I Międzyszkolny Drużynowy Turniej Szachowy dla uczniów klas III i  IV szkół podstawowych z terenu Nowego Sącza.

Turniej miał na celu popularyzowanie gry w szachy wśród uczniów oraz wyłonienie drużyny, która będzie reprezentować wszystkie klasy III, IV oraz V szkół podstawowych w turnieju wojewódzkim, będącym eliminacjami do Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego dla klas III, IV i V szkół podstawowych.

W trakcie emocjonującej rywalizacji uczestnicy zaprezentowali wysokie umiejętności gry w szachy, nie zabrakło wspaniałych pojedynków. O miejsce 2. i 3. w dogrywce walczyły drużyny Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Szkoły Podstawowej nr 9. Decydującą rozgrywkę, w której uczestniczyło po 4 zawodników z każdego zespołu, wygrała Szkoła Podstawowa nr 11.

Klasyfikacja medalowa najlepszych szkół podstawowych w Nowym Sączu (klasy III i IV) przedstawia się następująco:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Sączu

1. Nikodem Gawron

2. Jakub Sarnik

3. Piotr Biernat

4. Magdalena Oleksy

5. Karol Milanowski

6. Kamil Bąba

7. Patryk Mikulski

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Sączu

1. Jan Rutkowski

2. Tomasz Wolak

3. Aleksander Szarek

4. Zofia Siedlarz

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 w Nowym Sączu

1. Judyta Kopycińska

2. Dawid Pilch

3. Piotr Konstanty

4. Mateusz Nowogórski

5. Wojciech Koscisz

6. Karolina Kosal

Możliwość reprezentowania klas III i IV szkół podstawowych z terenu Nowego Sącza w turnieju wojewódzkim wywalczyła sobie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu, do której dołączą najlepsi gracze ze Szkoły Podstawowej nr 11 (Tomasz Wolak) i Szkoły Podstawowej nr 9 (Judyta Kopycińska).

Najlepszymi uczestnikami turnieju (klasyfikacja indywidualna) zostali uczniowie:

1.Jakub Sarnik, SP nr 20

2.Nikodem Gawron, SP nr 20

3.Patryk Mikulski, SP nr 20

Gratulujemy uczestnikom rywalizacji oraz szkołom, które reprezentowali, oraz zachęcamy do dalszego rozwijania umiejętności gry w szachy!

Bardzo dziękujemy Sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla uczestników I Międzyszkolnego Turnieju Szachowego dla uczniów klas III i IV szkół podstawowych z Nowego Sącza:

- RESTAURACJI KFC z Galerii Gołąbkowice w Nowym Sączu za ufundowanie dla zwycięskich drużyn bonów na zestawy KFC z WIELKĄ DOLEWKĄ (do zrealizowania w każdej restauracji KFC w Polsce w 2018 r.),

KINU 6D CINEMA z Galerii Gołąbkowice w Nowym Sączu za ufundowanie dla najlepszych zespołów biletów do kina na wybrany przez drużynę wraz z opiekunem seans.

Dziękujemy za zaangażowanie oraz wspomaganie i nagradzanie wysiłku intelektualnego dzieci, który przyczynia się do kształtowania mądrych, odpowiedzialnych i dobrych ludzi. Mamy nadzieję, że w następnym etapie turnieju szachowego, na szczeblu wojewódzkim, będziemy mogli liczyć na wsparcie przez wyżej wymienione firmy.

Organizatorzy:
Paweł Spicha