I MIEJSCE W CZWÓRBOJU LA W RAMACH RYWALIZACJI IGRZYSK DZIECI 2017/2018 – CHŁOPCY
czwartek, 17 maja 2018 11:10

W dniu 26.04.2018 r. odbyły się międzyszkolne zawody szkół podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym ( bieg 60 m, rzut piłeczką palantowa, skok w dal, bieg na 1000 m ) na stadionie im. Romana Stramki. Udział w zawodach zgłosiło osiem szkół. Drużyny składały się z sześciu zawodników z możliwością startu zawodnika poza konkursem. Szkołę Podstawową nr. 20 reprezentowali następujący uczniowie: K. Danek, M. Szymański, W. Nowak, J. Frączek, P. Peciak, D. Florek oraz M. Friendl. Miło nam donieść, że nasi zawodnicy zdecydowanie wygrali zawody i awansowali tym samym na zawody rejonowe w Nawojowej.

Przypominamy, że w ubiegłym roku wygraliśmy ½ finału wojewódzkiego, by ostatecznie zająć III miejsce w województwie. Nasi chłopcy wykazali się nie tylko w rywalizacji zespołowej, ale również indywidualnie. W biegu na 60 m M. Szymański zajął III miejsce, w skoku w dal wskoczył na II stopień

podium, by ponownie zameldować się na III miejscu w punktacji wieloboju. W rzucie piłeczką palantową nie miał sobie równych K.

Danek , podobnie jak w biegu na 1000 m P. Peciak. Opiekunem drużyny był mgr Janusz Pawlik. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Po zawodach zostały wręczone medale w klasyfikacji indywidualnej w drużynowych biegach przełajowej. III miejsce w tych zawodach zajął P. Peciak. Również gratulujemy.