Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Biblioteka - Wydarzenia
ROK SZKOLNY

2017/2018

dodano dn. 30.09.16
 
Konkurs plastyczny "Mój ulubiony bohater książkowy"
    

Konkurs plastyczny - "Bohater mojej ulubionej książki". zorganizowany przez naszą bibliotekę i Panią Małgorzatę Ślemę.

Praca miała być wykonana w programie komputerowym Paint.

Więcej… dodano dn. 22.01.18
 
Spotkanie z pisarką
    

18 stycznia klasy 3e i 3c miały możliwość uczestniczenia w spotkaniu z autorką książki dla dzieci „Niezwykły tydzień Frani”,  Panią Jadwigą Marzec, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci SBP w Nowym Sączu.

Więcej… dodano dn. 19.01.18
 
Pasowanie na czytelnika
    

W listopadzie uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników naszej biblioteki.
O zasadach korzystania z jej zbiorów, poszanowaniu książek i  zaletach czytania opowiadały im Wróżka–Bajka oraz książki-kukiełki.

Dzieci odgadywały też zagadki związane z książką i biblioteką, a także z bajkowymi postaciami. Opowiadały również o swoich ulubionych książkach.

Więcej… dodano dn. 22.11.17
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Książka Najlepszym Przyjacielem"
     26 października, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w naszej szkole odbyła  się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Został on zorganizowany przez biblioteką szkolną i panie polonistki: Joannę Życzyńską i Halinę Klimek.
Więcej… dodano dn. 26.10.17
 
Dzień Głośnego Czytania
    

29 września,  już po raz 16-sty, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki.

Więcej… dodano dn. 05.10.17
 
ROK SZKOLNY

2016/2017

dodano dn. 30.09.16
 
Wizyta "Leśnych duszków"
     Także 13 czerwca odwiedziła nas Pani Lucyna Janczy z Oddziału dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej wraz z prowadzona przez nią grupą teatralną „Leśne duszki”. Jednym z jej członków jest nasza uczennica, Samanta Florczyk z klasy 3c. Dzieci pod kierownictwem Pani Lucyny przygotowały przedstawienie na podstawie tekstu Marii Kownackiej „O Kasi, co gąski zgubiła”.
Więcej… dodano dn. 21.06.17
 
Konkurs "Mistrz Pięknego Czytania"
    

13 czerwca odbyła się IX już edycja konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”, organizowanego przez naszą bibliotekę dla uczniów klas pierwszych.

Więcej… dodano dn. 21.06.17
 
Przedstawienie kukiełkowe "Trzy Świnki"
    

Biblioteczne kółko teatralne oraz dzieci uczęszczające na zajęcia rewalidacyjne prowadzone przez Panią Wiolettę Brdej przygotowały przedstawienie kukiełkowe „Trzy Swinki” . Spektakl obejrzały przedszkolaki, dzieci z zerówek i klas pierwszych oraz z klasy 2a. Występ był udany, a widzowie zadowoleni.

Więcej… dodano dn. 09.06.17
 
Spotkanie z pisarką
     Klasa 3a wzięła udział w  spotkaniu autorskim z panią Anna Czerwińską Rydel, zorganizowanym przez  Oddział dla Dzieci SBP. Dzieciom to spotkanie bardzo się podobało. Pisarka bardzo ciekawie opwiadała o swojej pracy i napisanych przez siebie książkach.
Więcej… dodano dn. 09.06.17
 
Sukces Igora Gramsza z klasy IIc w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Rogaś i inni"
 

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Igor Gramsz z klasy 2c, zajął II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Rogaś i inni”, zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Sączu.

Na konkurs nadesłano 384 prace z 30 szkół z całego powiatu nowosądeckiego, więc jest to duży sukces.

9 maja odbyło się w WBP uroczyste wręczenie nagród.

Gratulujemy!


Artykuł na ten temat - "Sądeczanin"

Więcej… dodano dn. 11.04.17
 
Konkurs plastyczny - „Mój ulubiony bohater książkowy”
    

Biblioteka szkolna wspólnie z nauczycielem informatyki, Panią Małgorzatą Ślemą, zorganizowała konkurs plastyczny na portret ulubionego bohatera książkowego, wykonany  przy pomocy komputerowego programu Paint.

Więcej… dodano dn. 28.04.17
 
Konkurs fotograficzny – „Książka inaczej”
    

Nasza biblioteka zorganizowała konkurs fotograficzny na zdjęcie, którego tematem była książka, sfotografowana  w ciekawy sposób.

Na konkurs wpłynęły 23 prace. Wszystkie były bardzo ciekawe i mieliśmy duży problem z wyborem najlepszych. W końcu zrobiliśmy wśród nauczycieli naszej szkoły głosowanie i podsumowaliśmy zdobyte przez każdą z prac punkty.

Więcej… dodano dn. 21.04.17
 
Bierzemy udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Rogaś i inni"
    


Nasi czytelnicy wzięli udział w plastycznym konkursie międzyszkolnym „Rogaś i inni”, zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną z okazji 35-tej rocznicy śmierci Marii Kownackiej, autorki m.in. „Rogasia z Doliny Roztoki”, książeczki o przygodach sympatycznej sarenki, którą wychowywały dzieci spod Radziejowej.

Więcej… dodano dn. 05.04.17
 
Pamiętnik Misia-Pysia i Wieża Czytelnicza w kl. 2e
     W klasie 2e w styczniu pojawił się Misio-Patysio wraz z pamiętnikiem. Bardzo lubi słuchać, kiedy dzieci czytają mu książki. Dlatego też dokładnie napisał  instrukcję,  jak należy prowadzić pamiętnik, i ile czasu  uczniowie powinni  poświęcić na czytanie. Wędruje od domu do domu i z ogromnym zainteresowaniem  słucha czytane przez dzieci bajki, baśnie i opowiadania. 
Więcej… dodano dn. 05.04.17
 
I miejsce w konkursie międzyszkolnym o Hobbicie
    

14 marca drużyna z naszej szkoły  - Julia Połeć, Patrycja Maciak i Kamil Kościółek – wzięła udział w międzyszkolnej literackiej grze terenowej „HOBBIT CZYLI TAM I Z POWROTEM” , zorganizowanej przez bibliotekę szkolną w Piwnicznej-Zdroju.


                                 I zajęliśmy I miejsce!

Więcej… dodano dn. 15.03.17
 
3c zostaje agentami Biura Detektywistycznego Lassego i Mai
    

W ramach rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży uczniowie klasy 3c czytali serię książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Mieli za zadanie przeczytać przynajmniej 6 książek z tej serii i opisać oraz zilustrować je w specjalnych zeszytach. 

Więcej… dodano dn. 28.03.17
 
Konkurs literacko-plastyczny w klasie 2 c
     W klasie 2c, w ramach rozwijania i upowszechniania czytelnictwa u dzieci i młodzieży, zorganizowany został konkurs literacko-plastyczny "Moja pierwsza książka". Każdy z uczniów napisał książkę o bliskiej sobie tematyce i opatrzył ją własnoręcznie wykonanymi ilustracjami.
Więcej… dodano dn. 17.03.17
 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
    

21 lutego  klasa 2e wzięła udział w warsztatach zorganizowanych w  Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

 W ramach zajęć dzieci rozwiązywały zagadki, słuchały bajki, brały udział w grze ortograficznej, ćwiczyły poprawną wymowę, powtarzając wierszyki zawierające trudne do wymówienia wyrazy. Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie piosenki o sie Dingo.

Więcej… dodano dn. 17.03.17
 
poprzednia 1 2 3 4 5 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.