Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Rok szkolny

2018/2019

dodano dn. 05.09.19
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.
      Wakacyjny czas niestety dobiegł końca. 3 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli kolejny rok szkolny, który z pewnością będzie czasem nowych wyzwań, sukcesów i ciężkiej pracy. Był to również wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów i nowych nauczycieli, których zapewniamy, że rozpoczęli proces uczenia w szkole z ogromnymi tradycjami, która przez wszystkie lata swojego istnienia kształtuje najważniejsze wartości w życiu człowieka.

 

Więcej… dodano dn. 06.09.18
 
Rok szkolny

2017/2018

dodano dn. 20.08.18
 
Wycieczka edukacyjno-artystyczna do MUZEUM

25-go kwietnia 2018r. grupa uczniów uzdolnionych plastycznie i zainteresowanych sztuką, uczestniczyła w zajęciach plastycznych w DOMU GOTYCKIM. Zajęcia te odbyły się w ramach Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży MOJA PRZYGODA W MUZEUM.

Więcej… dodano dn. 12.05.18
 
Przedstawienie o wiaśnie w wykonaniu klasy Ia.
      Klasa I a przygotowała przedstawienie pt.,, Wiosna" dla oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Dzieci biorące udział w przedstawieniu otrzymały gromkie brawa za występ i piękne stroje przygotowane przez rodziców.
Więcej… dodano dn. 25.04.18
 
Zajęcia z Robotyki.
     

W miesiącu kwietniu dziesięcioro uczniów z naszej szkoły rozpoczęło przygodę z programowania uczestnicząc w projekcie z Robotyki.

Więcej… dodano dn. 23.04.18
 
„Zdrowie w mundurze”
      W naszej Szkole od wielu lat tradycją stało się organizowanie w okolicach pierwszego dnia wiosny Dnia Zdrowej Żywności. Jest to okazja do promowania zdrowego stylu życia – w tym roku pod hasłem „Zdrowie w mundurze”, gdzie oprócz prawidłowych nawyków żywieniowych zwracamy uwagę na aktywność fizyczną

 

Więcej… dodano dn. 26.03.18
 
Dzień Otwarty w SP Nr20 w Nowym Sączu.
       

W dniu 03.03.2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty w SP Nr20 w Nowym Sączu. Dla licznie przybyłych przyszłych pierwszoklasistów oraz przedszkolaków i ich rodziców przygotowaliśmy wiele atrakcji. Dzieci i ich opiekunowie poznali naszą Szkołę, a potem aktywnie uczestniczyli w przygotowanych zajęciach.  Ich serca podbiły doświadczenia i pouczające eksperymenty chemiczne. Zajęcia plastyczne pozwoliły przygotować piękne  prezenty dla mam. Łamigłówki matematyczne  i językowe pokazały bardzo dobre przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole. 

Więcej… dodano dn. 07.03.18
 
PODSUMOWANIE TURNIEJU SZACHOWEGO
     
Tuż przed feriami, 9 lutego, w czasie uroczystego apelu podsumowano turniej szachowy dla klas trzecich i czwartych, który odbył się w naszej szkole z inicjatywy pana Krzysztofa Sarnika. Zwycięzcy poszczególnych kategorii rozgrywek mieli okazję zachęcić rówieśników do spróbowania sił w tej niezwykle interesującej, uczącej logicznego myślenia grze!
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej… dodano dn. 27.02.18
 
Lekcje pokazowe z rugby dla klas czwartych
        W dniu 07.02.2018r. na auli Szkoły Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu oraz na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się lekcje pokazowe w ramach propagowania mniej znanych dyscyplin sportu, które jednocześnie są uprawiane na naszym terenie z dużym powodzeniem. Zajęcia prowadził trener rugby p. Tadeusz Janik na zaproszenie nauczyciela wychowania fizycznego Janusza Pawlika. 
Więcej… dodano dn. 27.02.18
 
ZABAWA KARNAWAŁOWA
     

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej. Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku. Wszystkim uczniom życzymy miłego odpoczynku 

Więcej… dodano dn. 26.02.18
 
BRACTWO RYCERSKIE
     

Niesamowite spotkanie z  młodzieżą, które umożliwiło efektywnie przekazać wiedzę z zakresu historii poprzez ciekawą i humorystyczną opowieść. Naczelnym założeniem zajęć była ich interaktywność - młodzi odbiorcy odgrywali w nich różnorakie role, dzięki czemu mieli niepowtarzalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z orężem różnych epok. Wszystkie wykorzystywane eksponaty były wiernymi replikami historycznych oryginałów.

Więcej… dodano dn. 26.02.18
 
"Jak to w dawnej Polsce bywało ..."
     
 30 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii. Ponownie gościli u nas przedstawiciele BARACTWA RYCERSKIEGO KERIN. Tym razem opowiadali o szlachcie polskiej - jak żyli, czym się zajmowali, jakie prowadzili wojny. Uczniowie oglądali broń i zbroje. 
Więcej… dodano dn. 09.02.18
 
ŻYWA LEKCJA HISTORII
     

W piątek uczniowie klas szóstych uczestniczyli w spotkaniu z panią Anną Kempińską, sądeczanką ocalałą z Holokaustu. W bardzo poruszający sposób opowiedziała młodzieży historię swego   dzieciństwa i przedstawiła  tragiczny  los, jaki spotkał jej najbliższą  rodzinę w czasie II wojny światowej.  

Więcej… dodano dn. 05.02.18
 
Zawody sportowe 08.01.2018r. gr. „Biedronek”
     

08 stycznia przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną uczestnicząc w zawodach sportowych  zorganizowanych na Auli szkolnej. Mali zawodnicy dzielnie rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z pomocą swoich Pań. Na rozgrzewkę graliśmy w „zbijaka” a następnie odbyło się przeciąganie liny. Wszyscy bardzo się zaangażowali i świetnie się bawili. Nieco zmęczeni, ale szczęśliwi  i pełni wrażeń z pamiątkowym dyplomem i nagrodami wróciliśmy do przedszkola. 

Więcej… dodano dn. 01.02.18
 
PRACE ŚWIĄTECZNE NA ZAJĘCIACH TECHNICZNYCH
     
W tym roku szkolnym klasy 4 a, 4b, 4c i 4d przygotowały kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Natomiast klasy 6a, 6b i 6c wykonały choinki. Prace zostały przekazane na szkolną giełdę.
Więcej… dodano dn. 10.01.18
 
„Kolorowy Tydzień”.
     

Zakończyliśmy kolejną edycję programu „Kolorowy Tydzień”. Tym razem zajęcia odbywały się w klasach trzecich.  Przez pięć kolejnych dni zapraszaliśmy dzieci do zabawy, której efekty rozjaśniły kolorami naszą szkołę. Zajęcia które zaproponowaliśmy naszym uczniom oprócz świetnie spędzonego czasu miały również na celu rozbudzenie wrażliwości na kolor i jego odbiór. Dzieci poznały też nowe, ciekawe techniki plastyczne.`

Więcej… dodano dn. 18.12.17
 
Zajęcia rewalidacyjne inaczej.
     

W miesiącu październiku stworzyliśmy las z ludzikami z kasztanów. Miesiąc listopad był przeznaczony na zajęcia z wykorzystaniem masy solnej. Tworzyliśmy figurki i odbijaliśmy przy pomocy foremek a następnie kolorowaliśmy farbami.

Więcej… dodano dn. 12.12.17
 
Tradycja lubi być kontynuowana ....
     

5 grudnia 2017 r. po raz kolejny w naszej szkole odbył sie "Dzień Tradycji" pod hasłem: Tradycja lubi być kontynuowana ....

Więcej… dodano dn. 07.12.17
 
„Znajdź się wśród życzliwych”
     

W dniu 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i dobrych emocji. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

Więcej… dodano dn. 04.12.17
 
Mikołaje na motorach
      Mikołaje na motorach odwiedzili klasy integracyjne.
Więcej… dodano dn. 01.12.17
 
11 listopada.
      W naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Została ona przygotowana przez uczniów klasy 6a, a uroczystość uświetniły pieśni patriotyczne zaśpiewane przez Wiktorię Makówkę z klasy 6c oraz Zuzannę Leśniak z klasy 5b. Akademia była prowadzona przez przewodniczącą naszej szkoły Kingę Surmę i jej zastępcę Mateusza Jaworskiego.
Więcej… dodano dn. 19.11.17
 
Dzień Postaci z Bajek.
      6 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Nasi uczniowie i nauczyciele wcielili sie w bajkowe postacie. Wydarzeniu towarzyszyło przedstawienie pt. "Caliczeczka" przygotowane przez klase 3 e z wychowawczynią p. J. Migacz. Panie z przedszkola przygotowały dla dzieci zagadki oraz zabawy ruchowe przy muzyce. Zapraszamy do naszej galerii Postaci z Bajek. Wszystkim zaangażowanym w organizację bardzo serdecznie dziękujemy.
Więcej… dodano dn. 08.11.17
 
Ślubowanie klas pierwszych

      18 października 2017 roku  odbyło się uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. Na tę uroczystość zaproszona została Dyrekcja naszej szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców pani Kinga Lachor, Inspektor Wydziału Edukacji pani Halina Wiśniowska, panie wychowawczynie z zerówek oraz Rodzice. Jak co roku uczniowie z klas pierwszych wystąpili przed liczną widownią z interesującym programem artystycznym.
Więcej… dodano dn. 27.10.17
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Książka Najlepszym Przyjacielem"
     26 października, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w naszej szkole odbyła  się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Został on zorganizowany przez biblioteką szkolną i panie polonistki: Joannę Życzyńską i Halinę Klimek.
Więcej… dodano dn. 26.10.17
 
Lekcja muzyki
      We wtorek, 24 październka nasi młodsi uczniowie z nauczania początkowego wzięli udział w nietypowej lekcji muzyki. Opowieści o instrumentach, słuchanie na żywo wykonań gry na instrumentach zapewnili dzieciom goście ze szkoły muzycznej Yamaha w Nowym Sączu.
Więcej… dodano dn. 25.10.17
 
Rajd klas szóstych
      Po raz kolejny, zgodnie z tradycją naszej szkoły, 17 października 2017 r. uczniowie klas szóstych wyruszyli na rajd górski. Pogoda była piękna, a widoki niezapomniane. Po przyjemnej wspinaczce uczniowie posilili się kiełbaskami z grila. Galeria ze zdjęciami z wycieczki jest godna obejrzenia.
Więcej… dodano dn. 18.10.17
 
Spotkanie z przewodnikiem
      10 października mięliśmy w naszej szkole nietypową lekcję geografii. Gościł u nas przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił nam Indonezję. Oprócz fascynujących opowieści i pięknych slajdów chętni uczniowie mogli ubrać się w indonezyjskie stroje i poczuć klimat odległego państwa.
Więcej… dodano dn. 14.10.17
 
Święto Edukacji Narodowej.
     
Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wystąpili w niej uczniowie z klas: 2a, 5a, 5c i 7b. Pod opieką nauczycieli przygotowali zabawne przedstawienie, w którym pokazali, skąd wziął się nauczyciel na ziemi. Występ wzbogaciły piosenki w wykonaniu Mai Woźniak i Patrycji Duszki. Nie zabrakło również życzeń dla dyrekcji, wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz dla uczniów
Więcej… dodano dn. 13.10.17
 
Wyjątkowa wystawa prac konkursowych.
    

Rozpoczął się miesiąc październik a z nim modlitwa różańcowa. W naszej szkole zorganizowana została wystawa prac konkursowych „Tajemnica różańca w obrazie”.  Konkurs był skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły.  Na obecną chwilę wpłynęło 126 prac.

Więcej… dodano dn. 06.10.17
 
Rozpoczęcie roku szkolnego
      $ września przywitaliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2017/18. Uczniowie wraz z chórem szkolnym przygotowali piękną akademię, podczas której nie tylko żegnali wakacje i z radością witali nadchodzący rok szkolny, ale  także odwołali się do tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 roku. 
Więcej… dodano dn. 07.09.17
 
ROK SZKOLNY

2016/2017

dodano dn. 06.09.17
 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego.
      Na wczorajsze zakończenie roku szkolnego zaprosiliśmy olimpijskich bogów! Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za obecność!
Więcej… dodano dn. 24.06.17
 
Młode talenty
      W naszej szkole co roku odbywa się pokaz Młodych Talentów. W tym roku również nie mogło zabraknąć uzdolnionych uczniów naszej szkoły prezentujących swoje zdolności! Zapraszamy do oglądania zdjęć i gratulujemy występów!

 

Więcej… dodano dn. 13.06.17
 
"Herosi są wśród nas"
      W dniu 26 maja 2017 roku odbyły się uroczystości związane z Świętem Szkoły. Uczniowie dzień ten rozpoczęli uroczystą mszą świętą, podczas której została przybliżona sylwetka patrona Naszej Szkoły - Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Następnie społeczność szkolna spotkała się na auli, gdzie miała możliwość oglądnięcia przedstawienia pod hasłem: "Herosi są wśród nas". Młodzi aktorzy wraz z nauczycielami wcieli się w antycznych bogów, którzy w poszukiwaniu godnych następców Herkulesa odprawili "sąd" nad wychowankami Naszej Szkoły.

 

Więcej… dodano dn. 05.06.17
 
Pokaz ratowników z sądeckiego WOPR
      W dniu 30 maja naszą Szkołę odwiedzili ratownicy z sądeckiego WOPR-u. Dzieci miały okazję uczestniczyć w pokazach ratownictwa wodnego oraz poznać zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
Więcej… dodano dn. 02.06.17
 
Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

      W dniu 31 maja odbyły się Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas 5 i 6. Rywalizację w klasach szóstych wygrała klasa 6b natomiast w klasach 5 zwyciężyła klasa 5b. Organizatorami były p. Dorota Kubiak i p. Nina Jurkowska.
 
Więcej… dodano dn. 01.06.17
 
MIĘDZYSZKOLNE SPOTKANIE Z MITOLOGIĄ
      24 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele siedmiu szkół: SP nr 2, SP nr 7, SP nr 8, SP nr 9, SP nr 11, SP nr 14 oraz SP nr 18. Dwuosobowe zespoły miały za zadanie w ciągu godziny rozwiązać test dotyczący znajomości wybranych mitów według "Mitologii" Jana Parandowskiego.
 
Więcej… dodano dn. 31.05.17
 
Misjonarz z Ugandy w naszej szkole
     12 maja uczniowie klas 2e, 4c, 5b i 6b mogli spotkać się z o. Bogusławem  Kalungi Dąbrowskim – misjonarzem głoszącym Ugandyjczykom Dobrą Nowinę. Dzieci dowiedziały się, jak odmienne są warunki życia mieszkańców Afryki, z jakimi problemami zmagają się oni każdego dnia, jakie są ich marzenia.
Więcej… dodano dn. 26.05.17
 
ŻYWA LEKCJA HISTORII
     

16 maja 2017 r. ponownie gościliśmy w naszej szkole BRACTWO RYCERSKIE KERIN. Tym razem uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w żywej lekcji historii, dotyczącej działalności Kazimierza Wielkiego. Uczniowie brali czynny udział w pokazie, odgrywali postacie np. bp Janislawa, Władysława Łokietka, Kazimierza Wielkiego czy Aldony. Mogli tez zobaczyć, dotknąć miecze i przymierzyć zbroje rycerską.

Więcej… dodano dn. 19.05.17
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.