Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
ANDRZEJKI W KLASIE IV B
       

Dnia 29 listopada na lekcji wychowawczej czwartoklasiści przypomnieli sobie zwyczaje i tradycje związane z „andrzejkami”. Uczniowie przygotowali również wróżby andrzejkowe: były serca z imionami dziewcząt i chłopców, wybór przyszłych zawodów, zabawa „co kryją kubki i jaka będzie przyszłość?”, itp. Dzień wcześniej odbyła się szkolna dyskoteka, podczas której królował przebój „Despacito”. Zabawa była połączona ze słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Było miło i radośnie!

Więcej… dodano dn. 08.12.17
 
Noc spędzona w szkole w oczekiwaniu na Mikołaja.
      Uczniowie klasy 3fi wraz z wychowawczyniami śpią dziś w szkole, mają nadzieję że Mikołaj o nich nie zapomni i do rana zdąży przynieść prezenty.
Więcej… dodano dn. 07.12.17
 
Malowanie stopami
     

Na jednych z zajęć postanowiliśmy utrwalić kolory jesieni i tak do tego projektu potrzebowaliśmy

- stóp

- farb

-szarego papieru

-pędzelka (opcjonalnie)

- chusteczek nawilżanych (do umycia stóp)

 

Więcej… dodano dn. 07.12.17
 
Święto Tradycji w klasie 4d
     

Szkolne Święto Tradycji stało się okazją do przypomnienia zwyczajów i tradycji ludowych.

Klasa 4d tego dnia nie tylko zadbała o elementy stroju regionalnego, ale też przygotowała tradycyjne ozdoby choinkowe i udekorowała salę. Dzięki temu zapanowała wyjątkowa atmosfera, która przywodzi na myśl zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Więcej… dodano dn. 06.12.17
 
FABRYKA OZDÓB CHOINKOWYCH SZKLANA GWIAZDA- ŚWIĄTECZNE WARSZTATY
     

29 XI 2017 KLASA 0 A – ODDZIAŁ INTEGRACYJNY, ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 20 W NOWYM SĄCZU IM. STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGOWYBRAŁA SIĘ DO BRZESKA W CELU ODWIEDZENIA FABRYKI OZDÓB CHOINKOWYCH SZKLANA GWIAZDA.

Więcej… dodano dn. 05.12.17
 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
     

24 XI W KLASIE 0 A ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W CELU PRZYBLIŻENIA ŚWIĘTA PLUSZOWEGO MISIA, DZIECI OBEJRZAŁY KRÓTKIE PRZEDSTAWIENIE – TEATRZYK PT.: „MIŚ NA TROPIE KRAINY TROSKLIWOŚCI”. 

Więcej… dodano dn. 05.12.17
 
Wyjście do piekarni.
     

W dniu 5.10 Byliśmy w piekarni, gdzie poznaliśmy pracę piekarza. Niektórzy z nas pomagali przy robieniu ciasteczek. Było bardzo przyjemnie i wesoło.

Więcej… dodano dn. 05.12.17
 
Wycieczka do Krakowa.
     

W dniu 2.10. klasa 3d była na wycieczce w Krakowie. Zwiedzaliśmy Wawel, dzwon Zygmunta, groby królewskie. Odbyliśmy spacer po rynku krakowskim i dobrze bawiliśmy się w ogrodach doświadczeń.

Więcej… dodano dn. 05.12.17
 
ANDRZEJKI W KLASIE 0 A
     

30 XI W KLASIE 0 A ODBYŁY SIĘ ANDRZEJKI. NA POCZĄTKU DZIECI SPOTKAŁY SIĘ Z CZAROWNICAMI BRUNCHILDĄ I ESMERALDĄ. NASTĘPNIE POZNAŁY TRADYCJE I ZWYCZAJE, JAKIE ZWIĄZANE SĄ Z TYM ŚWIĘTEM,

Więcej… dodano dn. 04.12.17
 
Dzień Integracji w klasie 3fi
      Uczniowie klasy 3fi z okazji dnia integracji wykonali plakat i serduszka,uczennica Agnieszka Gągor wykonała utwór Sylwia Grzeszczak "Małe rzeczy"
Więcej… dodano dn. 01.12.17
 
Andrzejki w klasie II a
     

Dzisiaj w naszej klasie było bardzo wesoło – wróżby, zabawy, konkursy. Zapraszamy do galerii!

Więcej… dodano dn. 01.12.17
 
Dzień Pluszowego Misia w Oc
     

24 listopada 2017 r. dzieci z klasy Oc obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Miłą niespodzianką była wizyta bibliotekarza, pani Liliany Pisiewicz, która opowiedziała o obchodach Dnia Misia w naszej szkole w latach ubiegłych. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panią fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, tańczyły z misiami w rytm piosenki „Jadą, jadą misie”. Na zakończenie tego szczególnie radosnego dnia dzieci wykonały pracę plastyczną pt. Miś.                      

Więcej… dodano dn. 29.11.17
 
Dzień Postaci z Bajek- klasa „0” B
     

W dniu 06.11.2017r odbył się  Światowy Dzień Postaci z Bajek. 

Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Więcej… dodano dn. 23.11.17
 
Wycieczka do kina Sokół na Filminek – klasa „O” B
     

W dniu 08.11.2017r  wybraliśmy się na Projekt pt. Akademia Przedszkolaka FILMINEKna animacje „Mała wielka stopa”. Śledziliśmy losy chłopca o imieniu Adam który jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym nastolatkiem podczas wyprawy odkrył, że jest potomkiem Yeti.

Więcej… dodano dn. 23.11.17
 
1b lubi filmy.
      W listopadzie oglądaliśmy w kinie "Sokół" pierwszy film z cyklu KINO-SZKOŁA. Wzięliśmy też udział w prezentacji multimedialnej o zainteresowaniach i pasjach.
Więcej… dodano dn. 21.11.17
 
1B lubi bajki.
      Zapraszamy do galerii. Podobał nam się taki kolorowy dzień w szkole.
Więcej… dodano dn. 21.11.17
 
Bajkowo w 3c.
      6 listopada bajkowe postacie wkroczyły do 3c. Poznajecie?
Więcej… dodano dn. 20.11.17
 
Klasa 3c w piekarni.
      W październiku klasa 3c była na wycieczce w piekarni "U Klaczaka". Wycieczka ta pozwoliła uczniom  na własne oczy zobaczyć, jak powstaje chleb, poznała zawód piekarza oraz etapy powstawania chleba.
Więcej… dodano dn. 20.11.17
 
3c poznaje Europę.
      Nauka nie musi być nudna! Przekonali się o tym uczniowie 3c poznając "po swojemu" kraje europejskie.
Więcej… dodano dn. 20.11.17
 
Dzień Postaci Bajkowej w klasie 3fi
      Klasa 3fi wzięła udział w Dniu Postaci Bajkowej, z tej okazji odbyło się przedstawienie przygotowane przez Panią Joannę Migacz i jej dzieciaczki. Po przedstawieniu były konkursy i zabawa taneczna.
Więcej… dodano dn. 15.11.17
 
„Kolorowa jesień” – występ i warsztaty jesienne
     

30 października odbył się Dzień Otwarty w klasie 0 A. Nasi mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności, występując przed rodzicami. Dzieci mówiły wierszyki, tańczyły i śpiewały piosenki. Rodzice podziwiali swoje pociechy. Był to dla wszystkich moment radości i wielu wzruszeń. Po przedstawieniu rodzice usiedli do stolików z dziećmi i wykonywali wspólnie różne cuda z darów jesieni: dyni, kasztanów, żołędzi, szyszek, jarzębiny itp.

Więcej… dodano dn. 10.11.17
 
Kino
     

Klasa 0 A przeniosła się w podróż po niezwykłym świecie kina. Uczniowie wzięli udział w projekcie Akademii Przedszkolaka FILMINEK, organizowanym przez Kino Sokół. Dzieci poznały historię Adama, posiadającego niezwykłe moce, oglądając film „Mała Wielka Stopa”. W szkole uczniowie przygotowali pracę plastyczną „Przyjaciele lasu”, która będzie elementem kalendarza, jaki otrzymają w prezencie na drugim kinowym spotkaniu w grudniu.

Więcej… dodano dn. 10.11.17
 
Poznajemy nowe smaki
     

Klasa 0 A kolejny raz przenosi się do krainy smaków i zapachów. Próbowaliśmy już owoców i warzyw, a teraz nadszedł czas na kosztowanie wykonanych z nich przetworów. Z utworzonej w klasie spiżarni znikają kolejne słoiki. Dzieci chętnie próbują ogórków kiszonych, konserwowych, papryki konserwowej, a także dżemów o różnych smakach oraz soku malinowego.  

Więcej… dodano dn. 10.11.17
 
Dzień Postaci z Bajek w klasie 0 A
     

6 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Klasa 0 A również włączyła się w obchody tego dnia. Dziewczynki przebrały się za księżniczki, wróżki, czarownice, pszczółki oraz Myszkę Miki. Wśród chłopców natomiast pojawił się król, piraci i Supermen. 

Więcej… dodano dn. 10.11.17
 
Powitanie Pani jesieni.
     

„ Idzie, idzie Pani Jesień,

Różne dary w koszu niesie”

 Klasa 0 A przywitała nową porę z wielką radością. Wspólnie wybraliśmy się na teren szkoły i szukaliśmy jej znaków, które zostawiła w zakątkach szkoły. Podczas poszukiwań używaliśmy lupy czy lornetki, a znalezione skarby schowaliśmy do kosza i przynieśliśmy do naszej sali. Dziewczynki dodatkowo przebrały się za Panią Jesień co dodało niesamowitego uroku.

Więcej… dodano dn. 03.11.17
 
Bajkoland
     

 W ramach integracji, wzajemnego zapoznania się klasa 0 A udałą się do Sali zabaw Mały Robinson w galerii Szubryt. Dzieci bawiły się zabawkowej kuchni, zjeżały na licznych zjeżdżalniach, wspinały się i walczyły z własnym strachem zdobywając kolejne wysokości toru przeszkód.  Baseny wypełnione kulkami pozwalały na chwilę wytchnienia, odpoczynku i relaksu. 

Więcej… dodano dn. 03.11.17
 
Kiszenie kapusty
     

Klasa 0 A utworzyła spiżarnię z przetworów przyniesionych z domu. Jednak, aby dzieci miały w tym także swój udział postanowiliśmy samodzielnie ukisić kapustę. Jasiu i Kamil przynieśli kapustę, a Zuzia marchewkę. Dzieci zostały podzielone na grupy i mieszały w misce kapustę z marchewką, na koniec zasypaliśmy ją solą. Po pewnym czasie przełożyliśmy ją do słoików, podpisaliśmy etykiety i czekamy na rezultat… Witamina C będzie nam potrzebna, aby uchronić się przed wirusami.

Więcej… dodano dn. 03.11.17
 
Jak smakują owoce i warzywa.
     

Klasa 0 A przeniosła się w świat smaku i zapachu. Pod koniec września poznawaliśmy poszczególne owoce. I warzywa. Dzieci przyniosły różne witaminki zaczarowane pod postacią warzyw i owoców. Na początku prezentowały je, następnie kroiły i degustowały. Nowe i niespotykane smaki sprawiły wielkie zaskoczenie, dzieci same uznały, iż nie należy mówić:

- nie lubię tego, jeśli czegoś nie spróbuję.

Więcej… dodano dn. 03.11.17
 
Mali eksperymentatorzy.
     

Klasa 0 A zabawiła się w małych eksperymentatorów, raz w tygodniu staramy się uczyć się przez zabawę. Tym razem jest to nauka przez doświadczenia. Dzieci miały możliwość skonstruowania własnych kolorowych wulkanów, a także zaobserwować co ma większy lub mniejszy ciężar, co unosi się, a co opada na dno wody.

dodano dn. 30.10.17
 
Zajęcia wf w 0a
     

W ciągu tygodnia dbamy także o prawidłową postawę ciała uczęszczając na lekcjach wf. Na Sali korekcyjnej miały mnóstwo sprzętów, które służą usprawnianiu poszczególnych partii ciała. Gry zespołowe uczą zdrowej rywalizacji .Ćwiczymy umiejętność godzenia się z porażką i niepowodzeniami jakie spotykamy każdego dnia.

Więcej… dodano dn. 30.10.17
 
Zajęcia „Ognik”.
      W październiku klasa 0 A wybrała się do straży pożarnej i wzięła udział w zajęciach „Ognik” zajęcia te miały na celu ukazanie bezpośredniego zagrożenia jakie czyha na nas w domu i poznanie możliwości bezpośredniego zaradzenia takim sytuacjom. Strażacy pokazali sprzęt jakim na co dzień dysponują podczas akcji. Dzieci mogły wsiąść do kosza wozu strażackiego, obejrzeć pokaz przygotować do akcji, zjazd na rurze”. Jednak największą atrakcję stanowiło samodzielnie lanie wody z węża strażackiego.
Więcej… dodano dn. 30.10.17
 
Zabawa na placu zabaw Oa
     

Jeśli pogoda dopisuje i dysponujemy czasem wolnym, chętnie spędzamy go na świeżym powietrzu. Nic tak nie sprawia frajdy jak odrobina spontaniczności, zjeżdżalnia, czy huśtawka w promieniach ciepłego jesiennego słoneczka. 

 

Więcej… dodano dn. 30.10.17
 
Zajęcia w bibliotece.
     

Klasa 0 A co miesiąc uczestniczy w spotkaniach zorganizowanych w Bibliotece osiedlowej. Podczas tych zajęć dzieci poznały bibliotekę, sposób jej funkcjonowania. Miały możliwość przejścia między regałami, zapisania się do biblioteki, uczestniczenia w słuchowisku. Pani czytała książkę, przy której można było się powygłupiać, poskakać, poćwiczyć, a na końcu odpocząć.

 

Więcej… dodano dn. 30.10.17
 
Zajęcia plastyczne i matematyczne w klasie 0a
     

Każdego dnia podczas zajęć dbamy o wszechstronny rozwój naszych uczniów. Dzieci zdobywają swoje umiejętności poprzez zabawę, dzięki temu łączymy przyjemne z pożytecznym. Uczniowie chętnie podejmują nowe wyzwania i starają się im sprostać. Na poniższych zdjęciach:

  • praca plastyczne portret Pani jesieni
  • poznawanie kształtów figur, tworzenie z nich własnych obrazków- kompozycji
  • Praca plastyczno- techniczna park jesienią
Więcej… dodano dn. 30.10.17
 
Klasa 5d na zajeciach technicznych
      Klasa 5d na zajeciach technicznych poznawała podstawowe ściegi krawieckie. 
Zobaczcie jak świetnie sobie poradzili.
Więcej… dodano dn. 30.10.17
 
1b słucha muzyki
       
24 października poznawaliśmy instrumenty strunowe i  perkusyjne. 
 

 

Więcej… dodano dn. 26.10.17
 
„Obóz wojskowy”
    

W dniach 12 i 13 października 2017 klasy 5b i 5d pod opieką wychowawców: pani Doroty Kubiak, Moniki Konkol oraz Niny Jurkowskiej wzięły udział w „obozie wojskowym”  w Ośrodku nad Durbaszką.

Więcej… dodano dn. 23.10.17
 
Wycieczka klasy 5c i 6b.
      W dniach 9 - 10 października  uczniowie klasy 5c i 6b spędzili 2 dni na obozie wojskowym w schronisku „Pod Durbaszką”. Oprócz podziwiania piękna Pienin mieli możliwość także zapoznać się z podstawowymi zasadami musztry, strzelania z łuku i karabinka pneumatycznego pod czujnym okiem instruktorów „Strzelca”. Bawili się wspaniale!
Więcej… dodano dn. 19.10.17
 
Klasa 3 e w Krakowie
    

2 października wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa.  Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do  Katedry  na Wawelu.  Jednak główną atrakcją dla nas była wspinaczka na wieżę, w której wisi najsłynniejszy polski dzwon- Dzwon Zygmunta.

Więcej… dodano dn. 05.10.17
 
„Od ziarenka do bochenka …” -klasa 3 e i 5a w piekarni „ Danek”
    

 We wrześniu  byliśmy z wizytą w piekarni „ Danek”. Wycieczka ta pozwoliła nam  na własne oczy zobaczyć, jak powstaje chleb. Z wielkim zainteresowaniem przyglądaliśmy się pracy piekarza i uważnie śledziliśmy etapy powstania pieczywa.

Więcej… dodano dn. 05.10.17
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.