Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
"Mój przyjaciel pies" w 2b
                  W lutym 2016 w naszej klasie 2b odbyły się warsztaty pt. „Mój przyjaciel-pies". Poprowadzili je rodzice naszej uczennicy Wiktorii. Tata Wiktorii zapoznał wszystkich z różnymi rasami psów. Omówiona została także przydatność poszczególnych ras do pracy i wykonywania różnorodnych zadań na rzecz ludzi. Dowiedzieliśmy się , jak należy  zachować  się widząc obcego psa oraz jak trzeba  opiekować się pieskiem.
Więcej… dodano dn. 07.03.16
 
Wielka Rafa Koralowa czyli ciekawa lekcja przyrody
         Uczniowie klasy integracyjnej 4a uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikami i oglądali wystawę „Wielka Rafa Koralowa”. Dowiedzieli się, że jest ona widoczna z kosmosu jako biała smuga na tle błękitnego oceanu. Zapoznali się z gatunkami ryb, mięczaków i roślin tam zamieszkujących a także z zafascynowaniem słuchali jak powstają perły. Dzieci mogły z bliska zobaczyć i dotknąć maleńką część odległego od nas świata, które jest uznawane za jeden z siedmiu cudów przyrody.
Więcej… dodano dn. 29.02.16
 
Zajęcia teatralne w klasie integracyjnej 4a
        

W klasie integracyjnej 4a uatrakcyjnianie lekcji metodami aktywizującymi to już norma. Ostatnio na języku polskim uczniowie zapoznali się dwoma tekstami literackimi: „Księżniczką na ziarnku grochu” Hansa Christiana Andersena oraz „Księżniczką z ogłoszenia” Danuty Wawiłow. Następnie wybrali  tekst H. Ch. Andersena (a skusiły ich zapewne piękne stroje) i zabawili się w teatr. Gra dramowa pozwoliła na wykorzystanie spontanicznej ekspresji aktorskiej naszych podopiecznych i wyzwoliła możliwość samodzielnego myślenia, rozwinęła wyobraźnię a przede wszystkim miała na celu uczenie zasad współżycia i działania w grupie rówieśniczej.

Więcej… dodano dn. 26.02.16
 
mgr MORS w III c
        16 lutego do naszej klasy zawitał gość – Mariusz Brodowski , pseudonim mgr MORS – sądecki artysta, plastyk, twórca murali. Ten znany w Nowym Sączu i nie tylko graficiarz jest absolwentem naszej szkoły. Opowiadał o początkach swojej kariery, zapoznał nas ze swoją twórczością. Na zakończenie przeprowadził warsztaty plastyczne, pod czujnym okiem artysty próbowaliśmy stworzyć własne arcydzieła. Spotkanie było bardzo ciekawe. Dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia!
Więcej… dodano dn. 23.02.16
 
Mistrzowie klasy 5b
      W klasie 5b można znaleźć wiele utalentowanych uczniów. Oto Oni.

Więcej… dodano dn. 20.02.16
 
Dzień Babci i Dziadzia w grupie 0A

      W dniu 8.02.2016r. zaszczycili nas swoją obecnością Szanowne Babcie i Drodzy Dziadziowie. Dzieci z grupy OA z radością przedstawiły występ artystyczny. Śpiewając piosenki i recytując wiersze pragnęliśmy uczcić niezwykle ważne święto jakim jest Dzień Babci i Dziadzia. Nasi Szanowni Goście nagrodzili nas ogromnymi brawami i słowami uznania. Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz stworzenie wspaniałej rodzinnej atmosfery.
Więcej… dodano dn. 18.02.16
 
Dzień Babci i Dziadka w klasie 1e
    

Uczniowie  klasy 1e zaprosili swoje ukochane Babcie i drogich Dziadków na przedstawienie z okazji  Ich święta.  Oprócz pięknych wierszy, piosenek i życzeń przygotowaliśmy dla naszych Gości prezenty oraz  konkursy z nagrodami. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Na koniec uroczystości dziewczynki zatańczyły taniec Chocolate, a chłopcy zagrali z dziadkami w piłkarzyki. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałego poczęstunku.

Więcej… dodano dn. 18.02.16
 
Karnawał w klasie 5b
      Bo karnawał jest od tego, aby bawić się na całego! Tak właśnie bawiła się 5b. Wszyscy uczniowie w przepięknych strojach królowali na szkolnym parkiecie. Dziękujemy Naszym Mamom za poczęstunek, który dodał sił do dalszej zabawy.
Więcej… dodano dn. 17.02.16
 
Dzień Babci I Dziadka w 0c
      12 lutego 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Oc obchodziły uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przygotowały przedstawienie na podstawie tekstu Doroty Gellner „Dziadek, stołek i rosołek”. Uświetniły też spotkanie piękną recytacją wierszy i interpretacją piosenek. Dzieci uhonorowały Gości życzeniami oraz samodzielnie wykonanymi laurkami. Starania te zostały nagrodzone gromkimi brawami. To były wzruszające chwile. 
Więcej… dodano dn. 17.02.16
 
Dzień Babci i Dziadka w klasie 0b
      

9 lutego dzieci z oddziału 0b zaprosiły do szkoły swoją Babcię i Dziadka, aby uczcić ich święto.

Słowami wierszy i piosenek wyraziły dzieci to co czują do swojej Babci  i Dziadka i jak bardzo są im wdzięczne za to, że zawsze mogą na nich liczyć. Upominki-laurki w kształcie serca były bardzo miłą niespodzianką. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  z tej przepięknej pełnej wzruszeń uroczystości.

Więcej… dodano dn. 11.02.16
 
Rola witamin w klasie 4c
     

Uczniowie klasy 4 c chętnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowują dodatkowe prace przyrodnicze. Doskonale zdają sobie sprawę z faktu jak wielkie znaczenie dla organizmu człowieka ma właściwa dieta. W ramach zajęć o zdrowym odżywianiu przygotowali ciekawe prezentacje na temat roli wybranych witamin, które dostarczyły wszystkim wielu cennych informacji.

Więcej… dodano dn. 09.02.16
 
ZAJĘCIA TECHNICZNE
     

   Uczniowie klas 5b i 5c podczas zajęć technicznych poznawali właściwosci tworzyw sztucznych. Wykorzystują dostępne tworzywa sztuczne wykonali prace według własnego projektu. Efekty ich pracy można zobaczyc na zdjeciach.

Więcej… dodano dn. 09.02.16
 
ZABAWA KARNAWAŁOWA W KLASIE 4 b !
     

 3 lutego 2016 r. uczniowie klasy 4b świetnie bawili się podczas zabawy karnawałowej. Edytka została królową balu,  a Mateusz, który w tym dniu obchodził urodziny usłyszał gromkie "sto lat". W przerwie rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek.

Więcej… dodano dn. 09.02.16
 
3B ZABAWA KARNAWAŁOWA
     

03 II 2016r. uczestniczyliśmy w szkolnej zabawie karnawałowej. Wszystkie stroje bardzo nam się podobały. Specjalną atrakcją, która cieszyła się wielką popularnością, było malowanie twarzy kolorowymi farbami. Podobały się nam również zabawy z chustami integracyjnymi. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie nam poczęstunku.

Więcej… dodano dn. 09.02.16
 
Klasa 1e na zabawie karnawałowej
     

Dnia 3 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. W pięknych, kolorowych strojach bawiliśmy się wyśmienicie!  Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dla nas poczęstunku. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Zabawa karnawałowa w klasie 4c
     

Uczniowie klasy 4c bardzo lubią uczestniczyć w szkolnych zabawach i dyskotekach. Podczas tegorocznej zabawy karnawałowej również nie opuszczał ich dobry humor. Niektórzy z nich włożyli dużo pracy w przygotowanie pięknych strojów. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Lekcja przyrody w klasie 6c
     

Uczniowie klasy 6c chętnie pogłębiają swoją wiedzę przyrodniczą, a zdobytymi informacjami dzielą się z koleżankami i kolegami. W ramach lekcji dotyczących stawonogów przygotowali ciekawe prace dotyczące życia owadów oraz ich znaczenia dla przyrody i człowieka. Zgromadzone informacje przedstawili w postaci plakatów, które z wielkim zaangażowaniem prezentowali na forum klasy.

Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Bal karnawałowy w Oa, Ob, Oc.
     

3 lutego 2016 r. oddziały przedszkolne Oa, Ob, Oc, uczestniczyły w balu karnawałowym. Zabawa odbyła się na auli, która na ten czas prezentowała czarodziejski wystrój, przygotowany przez nauczycieli. Dzieci podekscytowane i przebrane za: królewny, wróżki, rycerzy, koty, motyle, biedronki itp. tańczyły, śpiewały oraz chętnie brały udział w prowadzonych zabawach i konkursach. Wszyscy doskonale się bawili.

Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Karnawał w klasie 2c
        Tak się bawiła klasa 2c na balu karnawałowym
Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Karnawał w klasie 3c
     

Karnawał to czas wesołych zabaw, balów i przebierańców. Tak też było w klasie III c. Zapraszamy do galerii!

Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Zabawa karnawałowa w klasie 2e
      3 lutego ucznowie klasy 2e hucznie bawili się na zabawie karnawałowej. Wszyscy uczestnicy zabawy poprzebierani byli w ciekawe stroje karnawałowe.
Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Witajcie w Narnii!
     
Uczniowie klasy 4a na lekcjach języka polskiego przenieśli się do magicznego świata Narnii. Zamiast w tradycyjny sposób sprawdzać swoją wiedzę ze znajomości lektury C.S. Lewisa "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa", uczniowie klasy 4a toczyli między sobą "bitwę" podczas rozwiązywania zadań, jakie losowali w czasie rozgrywek planszowych. Lekcja ta wywołała mnóstwo emocji i radości; na pewno zapadnie na długo w pamięci wszystkich uczestników.
Więcej… dodano dn. 05.02.16
 
Wycieczka do Wieliczki kl 3d
     

Podziemna  Wieliczka to najchętniej odwiedzana kopalnia świata. Klasa 3d właśnie 7 grudnia 2015r odwiedziła tą zabytkową kopalnię. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu emocji, usłyszała o tajemniczych miejscach, sekretnych wskazówkach, ukrytych kosztownościach. Duże wrażenie sprawił na uczniach film 5 D, o historii wydobycia soli.

Więcej… dodano dn. 11.01.16
 
Wigilia w klasie 3d
     

Wigilijny dzień w naszej klasie był miły i ciepły i pełen życzliwości. Dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia świąteczne. Przy pięknie nakrytym stole jedliśmy barszcz z uszkami  lub krokietami. Dzień zakończył sie obejrzeniem „Jasełek”.

Więcej… dodano dn. 11.01.16
 
Wycieczka do Miasteczka Galicyjskiego - 2c
     

16 grudnia klasa 2c uczestniczyła w warsztatach ozdób choinkowych w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.

Po wykonaniu ozdób, zwiedziliśny całe miasteczko poznając pracę różnych rzemieślników.

Więcej… dodano dn. 11.01.16
 
Wigilia w klasie 2 c.
      Nasze spotkanie wigilijne rozpoczęliśmy od obejrzenia "Jasełek" w wykonaniu naszych starszych kolegów. Później poszliśmy do klasy, tam złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Zjedliśmy pyszności przygotowane przez naszych rodziców, a na koniec zrobiliśmy kolorowe pierniczki na domową choinkę.
Więcej… dodano dn. 11.01.16
 
Wigilia w klasie 1 „e”
   ,,Jak bombka na choince

i gwiazda na niebie,
Tak Bóg miłosierny zjawia się u Ciebie.
I daje Ci spokój, radość i wiarę
w te Święta radosne, hojne i wspaniałe’’.
Szczęśliwego Nowego Roku życzą uczniowie klasy 1 „e” z wychowawczynią.
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałej wigilii.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej uroczystej klasowej wigilii.

 
Więcej… dodano dn. 08.01.16
 
Występ grupy 0A pt. „Na straganie”
     

Dzieci pięknie przebrane za warzywa głośno deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. W radosnym nastroju wspólnie z rodzicami wykonaliśmy zwierzątka z różnorodnych warzyw zaprezentowane na wystawie. W dniu 13.11.2015r. dzieci z grupy 0A przedstawiły dla rodziców występ jesienny pt. „Na straganie”. 

 

Więcej… dodano dn. 04.01.16
 
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w kl.2b.
     

W tym roku szkolnym w Dniu Tradycji ozdabialiśmy pierniczki, które wieszaliśmy na choince. Zrobiliśmy też bardzo kolorowe pawie oczka. W ostatnim dniu nauki przed świętami każdy z nas wykonał swój stroik z pomarańczy, goździków i świerkowych gałązek. W całej sali "pachniało już świętami".

Więcej… dodano dn. 04.01.16
 
„Wesołych Świąt”
     

Wesołych świąt! Bez zmartwień,
Z barszczem, z grzybami, z karpiem,
Z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych świąt! A w święta,
Niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech Wam pachną na zdrowie.
Wesołych świąt! A z Gwiazdką! -
Pod świeczek łuną jasną
Życzcie sobie jak najwięcej
Zwykłego, ludzkiego szczęścia.

W. Melzacki

 

Więcej… dodano dn. 04.01.16
 
3B SPOTKANIE OPŁATKOWE
     

22 XII 2015r. rodzice przygotowali nam KLASOWĄ WIGILIĘ. W miłej i uroczystej atmosferze dzieląc się opłatkiem złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Śpiewaliśmy kolędy przy pięknym akompaniamencie; na skrzypcach zagrała Oliwia.

Więcej… dodano dn. 03.01.16
 
Wigilia w klasie 5b
                Hej kolęda, kolęda! Uczniowie klasy 5b w miłej, światecznej atmosferze, dzieląc się opłatkiem złożyli sobie świąteczne życzenia. Naszą Wigilię umilili nam Nasi przyjaciele, którzy zagrali kolędy oraz inne piękne piosenki świąteczne. Dziekujemy Naszym Kochanym Mamom, które przygotowały dla nas wspaniały barszcz i nie tylko. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.
Więcej… dodano dn. 30.12.15
 
OSTATNIA WSPÓLNA WIGILIA W KL. 6A

 

"Zawsze, ilekroć pozwolisz
by Bóg pokochał innych
przez ciebie,

Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie."

Matka Teresa z Kalkuty


Zgodnie z tradycją, każdego roku przed ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA uczestniczymy we wspólnej WIGILII.

W klasie 6 integracyjnej ta uroczystość była ostatnim wspólnym spotkaniem przy choince.

Więcej… dodano dn. 30.12.15
 
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w klasie 0B
  Dzieci z klasy 0b swoje przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły od ubrania choinki, na której zawisły piękne kolorowe, własnoręcznie wykonane ozdoby.
Więcej… dodano dn. 28.12.15
 
Klasa 2c wycieczka 4 grudnia 2015
      Spotkanie z Mikołajem pod ziemią.
Klasa 2c pojechała po prezenty od Mikołaja do Kopalni Soli w Bochni. Przed tym ważnym spotkaniem, zwiedziliśmy kopalnię, poznaliśmy jej historię, pracę górników, przejechaliśmy się podziemną kolejką, obejrzeliśmy przedstawianie teatralne, po wizycie u Mikołaja bawiliśmy się na dyskotece. Było SUPER!!
Więcej… dodano dn. 20.12.15
 
2b na przedstawieniu w MOK
     

W grudniu wybraliśmy się na przedstawienie pt." O dwóch takich, co ukradli Księżyc" w wykonaniu sądeckiej grupy "Cudoki­Szuroki" . Bardzo nam się podobały kolorowe stroje, zmieniająca się scenografia oraz muzyka.

Więcej… dodano dn. 15.12.15
 
Spotkanie z tradycją i wizyta uczniów kl.1 e w Miasteczku Galicyjskim
     

8 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z tradycją. Ta uroczystość wprowadza nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ozdabialiśmy choinkę pięknymi naturalnymi ozdobami: orzechami, ozdobami z papieru, łańcuszkami z makaronu, suszonymi owocami i pierniczkami. Mogliśmy też ozdabiać bombki,  pomarańcze pachnącymi goździkami oraz pierniczki. Podziwialiśmy prace innych uczniów oraz  dorosłych. Można było poczęstować się wiejskim chlebem z domowym smalcem, kiszonymi ogórkami i pięknie ozdobionymi i pachnącymi pierniczkami.

Więcej… dodano dn. 15.12.15
 
ŚWIĘTO TRADYCJI w KLASIE 4B
     

 8 grudnia w naszej szkole było Święto Tradycji. Zdobiliśmy pierniczki, wykonywaliśmy ozdoby choinkowe i ubieraliśmy choinkę.  Oglądaliśmy również przygotowane prezentacje na hollu szkoły. Nasze koleżanki i kolega z kółka technicznego przezentowali swoje umiejętności wykonywania biżuterii innym uczniom. Efekty naszej pracy mozna zobaczyć na zdjęciach.

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
MIKOŁAJKI KLASY 4B
     

 Z okazji Mikołajek uczniowie klasy 4b zostali zaproszeni przez Mikołaja do kina na film "Bella i Sebastian 2". Prezent był wspaniały, a mikołaj zaprosił jeszcze dzieci na rurki z kremem do ciastkarni.

DZIĘKUJEMY MIKOŁAJU !!!

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
ZABAWA ANDRZEJKOWA KLASY 4B
     

Z okazji ANDRZEJEK dzieci z klasy 4b bawiły sie na szkolnej dyskotece. Zabawa była wspaniała o czym przekonacie sie oglądając zdjecia ...

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.