Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
Październik w klasie III c
     

Na początku października uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielem Policji. Otrzymaliśmy światełka odblaskowe, dzięki którym będziemy lepiej widoczni po zmierzchu.
Miesiąc październik dostarczył nam pięknej pogody – tzw. „złotej jesieni”. Dlatego chętnie wychodziliśmy na spacery, podziwiając jej piękno. Zbieraliśmy liście, uczyliśmy się je rozróżniać, a także robiliśmy jesienne bukiety. Uczyliśmy się o lesie, jego mieszkańcach i darach.

Więcej… dodano dn. 05.11.15
 
2B w kinie i na warsztatach "Małego Kucharza"
       

20 października wybraliśmy się do kina na wzruszający film o przyjaźni pt. "Mały Książę". Później spacerkiem udaliśmy się na Wólki do pizzerni Gondola, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach samodzielnego wykonania pizzy. Przypomnieliśmy sobie zasady higieny, poznaliśmy potrawy z różnych krajów, próbowaliśmy różnych warzyw., a przede wszystkim każdy jadł swoją pizzę. Za swoją pracę zostaliśmy nagrodzeni dyplomami "Małego Kucharza". Lubimy takie wycieczki!

Więcej… dodano dn. 28.10.15
 
3 B REALIZUJE PROGRAM „OWOCE I WARZYWA”
     

Spożywanie owoców i warzyw to jedno z działań profilaktycznych realizowanych w naszej szkole. 13 października uczniowie klasy III b z dużym zaangażowaniem przygotowali w grupach zadaniowych pyszne, zdrowe sałatki owocowe lub warzywne.  Bardzo dobrze przygotowali się do realizacji zadania, pamiętali o zasadach higieny i bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków. Zaprezentowali wysoki poziom wiedzy na temat roli owoców i warzyw w codziennej diecie.

Więcej… dodano dn. 26.10.15
 
,,2a lepiła garnki z gliny”
     23 października uczniowie klasy 2a byli w Miasteczku Galicyjskim na zajęciach pt: ,,Garncarstwo-      rzemiosło w dawnym stylu”

 

 
Więcej… dodano dn. 24.10.15
 
Dzień pełen wrażeń dla klasy 2b
     

9 października wyruszyliśmy w podróż pociągiem retro z Nowego Sącza do Krynicy. Podziwialiśmy piękno krajobrazu górskiego , mijaliśmy kolejne stacje. Świeciło słońce , a para z ciuchci falowała nad wagonami. Dwa razy zrobiło się zupełnie ciemno, gdy przejeżdżaliśmy przez bardzo długi tunel w Żegiestowie. Pan konduktor skasował nam bilety, a inni pracownicy rozdawali nam książeczki, drożdżówki i ciepłą herbatę. W pociągu zwiedziliśmy mini­wystawę . W Muszynie czekał na nas ciepły posiłek i pan przewodnik, który zaprowadził nas do ogrodów sensorycznych. W Krynicy opowiadał nam o J.Kiepurze i Nikiforze. Byliśmy w pijalni, przy stawie karmiliśmy łabędzie, a na deptaku kupiliśmy wiele pamiątek. To był dzień pełen wrażeń.

Więcej… dodano dn. 13.10.15
 
„W krainie pieczonego ziemniaka”.
     

Pod koniec września klasa I b wyruszyła na wycieczkę przyrodniczą do Zagrody Edukacyjnej „Skrawek Nieba” w Łosiu,  na zajęcia z cyklu „W krainie pieczonego ziemniaka”.  W trakcie pobytu  dzieci poznały historię ziemniaka, brały udział w quizie „Co wiem o jesieni i jej skarbach”, oraz konkurencjach sportowych gdzie główną rolę odgrywał oczywiście ziemniak!  Po wyczerpujących zawodach dzieci z apetytem zjadły zupę ziemniaczaną oraz chipsy, oczywiście ziemniaczane J. Potem przyszedł czas na zajęcia plastyczne podczas których powstały zabawne „ziemniaczane ludziki”. Nasz pobyt zakończyło ognisko z pieczoną własnoręcznie kiełbaską. Przed wyjazdem dzieci otrzymały medale „Młodego Przyrodnika”. Wszyscy bawiliśmy się świetnie!

Więcej… dodano dn. 13.10.15
 
Oc w bibliotece
     

9 października 2015 r. dzieci z klasy 0c uczestniczyły w interdyscyplinarnych warsztatach literackich     „ Czy znasz Pippi Pończoszankę? ” Warsztaty zorganizowano w Sądeckiej Bibliotece Publicznej z okazji przypadającej w tym roku 70 rocznicy pierwszego  szwedzkiego wydania ksiązki o historii wesołej i rezolutnej dziewczynce Pippi. Zajęcia prowadziła pani Lucyna Janczy, która nie tylko zapoznała dzieci z twórczością Astrid Lindgren, ale również wciągnęła uczestników do wspólnych zabaw. 

Więcej… dodano dn. 13.10.15
 
6 pażdziernika 2015 r. klasa 2c wybrała się na wycieczkę do Starego Sącza.
     

W ramach projektu Akademia Wodnika, który realizowany jest przez Sądeckie Wodociągi Spółka       z o.o., uczestniczyliśmy w prelekcji  pt. „Szlakiem wody”. Przeszliśmy podczas wycieczki od ujęcia wody  do oczyszczalni.

Wysłuchaliśmy w tym czasie opowieści pt. „Jak uzyskujemy wodę pitną”. Już wiemy, dlaczego woda w kraniku szkolnym i w domu jest zdrowa i dobra do picia.

Więcej… dodano dn. 12.10.15
 
3b SPOTKANIE Z POLICJANTEM
     

30 września uczestniczyliśmy w spotkaniu z policjantem. Wykazaliśmy się wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa na drodze. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego. Bardzo ucieszyły nas znaczki odblaskowe, które nam wręczono. 

Więcej… dodano dn. 12.10.15
 
3 B UCZYMY SIĘ PŁYWAĆ
     

Za nami już dwie lekcje nauki pływania. Chętnie wykonujemy polecenia instruktora, basen daje nam wiele radości. Z pewnością na koniec klasy III wszyscy będziemy już pływać  bardzo dobrze.

 

Więcej… dodano dn. 12.10.15
 
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W KLASIE 3 B
     

29 września obchodzony  jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Z tej okazji odwiedziły naszą klasę Panie Bibliotekarki. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy pięknego czytania lektury „Jak to ze lnem było” M. Konopnickiej. 

Więcej… dodano dn. 12.10.15
 
Spacer do parku klasy 2e.
     

Klasa 2e wybrała się do parku w celu rozpoznawania drzew. Dzieci zbierały jesienne liście                    i rozpoznawały z jakich drzew opadły.
Z przyniesionych do klasy jesiennych bukietów liści robiły albumy oraz pracę plastyczną "Jesienne drzewo".

Więcej… dodano dn. 12.10.15
 
LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE - klasa 1 e
     

Początkiem roku szkolnego z całą klasą 1 „e” byliśmy na miasteczku rowerowym. Tam poznaliśmy znaki drogowe i  zasady przechodzenia przez  ulicę. Następnie w klasie każdy z nas robił znaki drogowe i ulicę z pasami dla pieszych.


Więcej… dodano dn. 08.10.15
 
Grupa 0A na spotkaniu z Panem Policjantem
     

Każdy dzień w oddziale zerowym owocuje w nowe przeżycia i doświadczenia. W dniu 30.09.2015r. uczestniczyliśmy na spotkaniu z Panem Policjantem. Słuchaliśmy ciekawych opowieści o prawidłowym zachowaniu się na drodze oraz o różnych sytuacjach, w których powinniśmy wykazać się szczególną ostrożnością. Dziękujemy również za otrzymane odblaski, które umieściliśmy na swoich plecakach zaraz po przyjściu ze spotkania.

Więcej… dodano dn. 07.10.15
 
Wspólne przygotowanie sałatki w grupie 0A
     

„Pracusie” z grupy 0A pamiętając o zasadach zdrowego odżywiania przygotowały sałatkę owocową. Dzielnie myjąc, obierając i krojąc dzieci zdobywały odznakę „ZDROWISIA”. Wspólne przygotowanie zdrowego posiłku przysporzyło dzieciom wiele radości i zadowolenia. 

Więcej… dodano dn. 07.10.15
 
Pierwszaki z 1c poznają nowe literki.
     

 Niedawno poznaliśmy literkę "L" jak "lalka", dlatego postanowiliśmy wykonać samodzielnie lale. Efekty możecie zobaczyć na naszych zdjęciach. Chyba na wyszło:)

Więcej… dodano dn. 06.10.15
 
Wycieczka przyrodnicza do Lasku Falkowskiego- klasa 1 e
     

Dnia 1 października 2015r. wyruszyliśmy z klasą na wycieczkę przyrodniczą do Lasku Falkowskiego.  Wzięliśmy odpowiedni sprzęt, aby  uważnie obserwować  przyrodę: lornetki, aparaty fotograficzne, lupy. 

 

 

Więcej… dodano dn. 06.10.15
 
Nadeszła kalendarzowa jesień
     

 

23 września na krótkim spacerze szukaliśmy śladów jesieni. Mimo iż nie jest to nasza ulubiona pora roku, staraliśmy się dostrzec jej piękno w zmieniającej się przyrodzie. Kolorowe liście, kasztany czekające aż zamienią się w ludziki, orzechy, szyszki i kiście jarzębiny, to tylko niektóre dary tej pory roku. Jak na młodych przyrodników przystało obserwowaliśmy bacznie świat, by po powrocie do klasy stworzyć portret jesieni. Nasze prace zdobią teraz klasę, a my troszkę mniej się oburzamy, że chłodniej i trzeba pakować parasol.

Więcej… dodano dn. 03.10.15
 
Klasa 3d na "Akademii Wodnika"
       

Dnia 18.09.2015r klasa 3d wzieła udział w programie edukacyjnym "Akademia Wodnika". Uczniowie zapoznali się z procesem uzdatniania wody, a także z funkcjonowaniem Zakładu Uzdatniania Wody w Starym Sączu.

 dodano dn. 02.10.15
 
Spotkanie z policjantem klasy 0b
    

30.09 dzieci z oddziału 0b spotkały się z przedstawicielem Miejskiej Komendy Policji  w Nowym Sączu. Pan Policjant opowiadał o swojej pracy, na czym ona polega, czym się zajmuje. Dzieci dowiedziały się, że Pan Policjant pracuje w sekcji drogowej zwanej „drogówką’’, miały możliwość obejrzenia wyposażenia, którym posługuje policjant : lizak, radiotelefon, kajdanki, przenośny komputer. Dzieci na zajęciach o ruchu drogowym wykonywały znaki drogowe, znają też numery alarmowe do jednostek straży pożarnej, pogotowia i policji. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 01.10.15
 
Klasa 5a - lekcja wychowawcza na miasteczku rowerowym
      Zasady bezpiecznego poruszania się.
Więcej… dodano dn. 25.09.15
 
Klasa 3 a z wizytą w Sądeckich Wodociągach
     

Dnia 18 września br. klasa 3a gościła w Stacji Uzdatniania Wody w Starym Sączu. W ramach programu edukacyjnego „Akademia Wodnika” uczniowie zapoznawali się z procesem uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, a także z funkcjonowaniem całego zakładu. Po zwiedzeniu oczyszczalni i prelekcji dotyczącej historii i działania stacji, uczniowie wzięli udział w konkursie podsumowującym przekazaną im wiedzę. Zwieńczeniem wycieczki był pokaz eksperymentów odsłaniających tajniki chemii. Wyposażeni w opaski odblaskowe w godzinach południowych wróciliśmy do szkoły. Wyjazd i zdobyta wiedza proekologiczna z pewnością pozostaną w pamięci uczniów.

Więcej… dodano dn. 23.09.15
 
„AKADEMIA WODNIKA” – III b i III c w Stacji Uzdatniania Wody w Starym Sączu
     

18 września 2015r. uczniowie z klasy III b i III c udali się do Starego Sącza do najnowocześniejszej w Europie Stacji Uzdatniania Wody. Wycieczka odbyła się w ramach imprezy promocyjnej zorganizowanej przez Sądeckie Wodociągi – „AKADEMIA WODNIKA”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak przebiega proces oczyszczania wody, dowiedzieli się między innymi do czego służy węgiel aktywny, ozon, czy lampa UV. Każdy otrzymał pamiątkę – światełko odblaskowe, a uważni słuchacze odpowiadali na pytania konkursowe i otrzymali nagrody. Do tego, że chemia może być łatwa i przyjemna przekonywali pracownicy Sądeckich Wodociągów, którzy podczas pikniku robili widowiskowe doświadczenia.

 

Więcej… dodano dn. 22.09.15
 
Zajęcia integracyjne w 4 c
      W dniu 15 września 2015r uczniowie klasy 4c uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez pedagoga szkolnego mgr Beatę Studzińską- Oracz. W nowym  roku szkolnym do społeczności uczniowskiej tego zespołu dołączyło 5 nowych koleżanek i kolegów. Wspólne zabawy miały na celu zintegrowanie wszystkich uczniów. Mamy nadzieję, że nowoprzybyli uczniowie bardzo dobrze czują się w nowej klasie
Więcej… dodano dn. 21.09.15
 
Warsztaty Małego Kucharza
     

14 września 2015r. uczniowie klasy integracyjnej 4a wraz ze swoimi wychowawczyniami mgr Marzeną Matusik i mgr Anną Kowacz uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Restauracji  „Gondola”, w Nowym Sączu. Zajęcia, w trakcie których dzieci poznały tajniki robienia pizzy i zapoznały się z tradycyjnymi włoskimi potrawami poprowadził pan Jarosław Obtułowicz. Wszystkim, którzy wykazali się starannością w wyrabianiu pizzy został przyznany tytuł Małego Kucharza Resto & Pizza Gondola. Na koniec zajęć okazało się, że dzieciom trudno zdecydować czy lepiej pizzę robić, czy jeść.

Więcej… dodano dn. 15.09.15
 
Mili goście
     

W piątek 19 czerwca naszą szkołę odwiedziły dzieci z Katolickiego Przedszkola Niepublicznego im. Świętej Rodziny w Nowym Sączu. Wzięły udział w zajęciach plastycznych poprowadzonych przez panią Iwonę Załubską a następnie pani Anna Kowacz zapoznała maluchy z tajnikami działania tablicy multimedialnej. Dzieci zwiedziły szkołę, która bardzo się im spodobała. Mamy nadzieję, że wkrótce wrócą do nas jako pierwszoklasiści.

Więcej… dodano dn. 26.06.15
 
Nagrody w konkursach plastycznych Gabrieli Marszałek z klasy 6d
                   Nasza uczennica Gabriela Marszałek z klasy 6d po raz kolejny zdobyła wyróżnienie w międzynarodowym konkursie plastycznym organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie: „Przyroda w kolorach”. Cała uroczystość rozegrała się w ogrodzie botanicznym w Krakowie. Gabrysia zdobyła także wyróżnienie w międzynarodowym konkursie plastycznym „Moja przygoda w muzeum”.
Więcej… dodano dn. 25.06.15
 
Cyrla Zdobyta!
alt    

Uczniowie klasy 4b oraz 4c wyruszyli czerwonym szlakiem, aby zdobyć szczyt Cyrli. Po drodze zwiedzili ruiny zamku ryterskiego, położone na prawym brzegu Popradu. Każdy uczestnik rajdu dzielnie pokonał trasę. Na miejscu uczniowie mogli zagrać w piłke nożną, skorzystać z małego placu zabaw i oczywiście zjeść kiełbasę z ogniska. Droga powrotna prowadziła przez las i błoto, ale nikt nie marudził. Wszyscy świetnie się bawili.

Gratulujemy zdobycia szczytu i życzymy dalszych sukcesów górskich.

Więcej… dodano dn. 20.06.15
 
WYJŚCIE DO STRAŻY POŻARNEJ GRUP: 0A I 0B
     

W dniu 29 maja grupy 0A i 0B udały się do Straży Pożarnej. Dzieci oglądając eksponaty oraz słuchając opowieści miały możliwość poznania pracy strażaka. Pamiętając, iż dzieci najszybciej zapamiętują poprzez działanie strażak pozwolił, aby każdy uczestnik wycieczki w hełmie korzystał z węża. Była to niezwykła atrakcja dla dzieci oddziałów zerowych. Wspólnie oglądaliśmy również wyjazd strażaków na akcję ratowniczą. Konsekwencją ciekawie przeżytych chwil była chęć wykonywania zawodu strażaka przez liczne dzieci.

Więcej… dodano dn. 11.06.15
 
Osiągnięcia sportowe 6c
         SZYMON NOWOBILSKI i PIOTR PRUSAK – osiągnięcia sportowe
Więcej… dodano dn. 09.06.15
 
Uczniowie wyjątkowo życzliwi w 6c
          Wyróżnieni uczniowie klasy 6c za życzliwosć, kulture osobistą, pomoc koleżenska i pogodę ducha: Piotr Prusak, Mateusz Wójcik, Natalia Stożek, Wiktoria Obrzut  
Więcej… dodano dn. 09.06.15
 
Osiągnięcia taneczne 6c
      NIKODEM MICZOŁEK – osiągnięcia w konkursach tanecznych 
Więcej… dodano dn. 09.06.15
 
Osiągnięcia klasy 6c
        Jakub Sromek i Natalia Burnagiel - talenty muzyczne
 
Więcej… dodano dn. 09.06.15
 
Klasa O c obchodzi Dzień Matki
     

26 maja 2015 r. klasa O c obchodziła uroczyście Dzień Matki. Wszystkie dzieci wzięły udział w programie artystycznym. Warto podkreślić, że dzieci włożyły całe swoje serce przygotowania, by uświetnić tę uroczystość. Poziom artystyczny recytowanych wierszy śpiewanych piosenek oraz samodzielnie wykonanych upominków przerósł oczekiwania zaproszonych mam.

Więcej… dodano dn. 09.06.15
 
Dzień Dziecka 2b
     

01. czerwca - w Dzień Dziecka - wzięliśmy udział w Turnieju „Dwa ognie”. Cieszymy się , bo  zdobyliśmy I miejsce. Wszystkie II klasy grały świetnie, dziękujemy rywalom za sportową walkę i gratulujemy wyników. Po sportowych zmaganiach udaliśmy się do swojej klasy. Rodzice złożyli nam życzenia, była smaczna pizza, soki, lody i na koniec dla każdego jajko-niespodzianka. Dziękujemy.

Więcej… dodano dn. 09.06.15
 
Wycieczka do Krynicy
      KLasa I e w dniu 1 czerwca była na wycieczce w Krynicy . W programie wycieczki był wyjazd kolejką linową na Górę Parkową na której dzieci podziwiały przepiękne widoki. Atrakcją były zjeżdzalnie-"Rajskie ślizgawki",oraz zjeżdżalnia pontonowa na których  świetnie się bawiły . Z Góry Parkowej leśnymi alejkami dzieci przeszły do Pijalni Głównej, a następnie spacerowały po Deptaku.
Więcej… dodano dn. 08.06.15
 
Dzień Dziecka
     

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka dla klas 3b i 3c został zorganizowany turniej sportowy. Prowadził go p. Janusz Pawlik. Dzieci zmagały się w różnych konkurencjach: skok w dal, bieg, dwa ognie, piłka nożna. Po sportowych konkurencjach był czas na odpoczynek i coś słodkiego.

Więcej… dodano dn. 08.06.15
 
Przegląd Młodych Talentów z 3c
     

Klasę  3c reprezentowały: Iga Malczak i Zuzanna Pyzik – taniec oraz Gabriela Kłosowicz - śpiew

Więcej… dodano dn. 08.06.15
 
Dzień Mamy i Taty
     

Z okazji Dnia Mamy i Taty uczniowie klasy 3c przygotowały piękny występ. Były wzruszające wiersze, piosenki, życzenia oraz wspólny poczęstunek. Było też coś na wesoło – 2 scenki przestrzegające przed niewłaściwym zachowaniem w różnych sytuacjach. 

Więcej… dodano dn. 08.06.15
 
Dzień Mamy w 0 b
  

26 maja o godz. 15.30 dzieci z klasy 0b zaprosiły swoje mamusie na występ z okazji "Dnia Mamy". Recytacją, śpiewem  i tańcem przekazały swoim kochanym mamusiom najszczersze życzenia. Pokazały w ten sposób, jak bardzo je kochają. Potem wręczyły mamom upominki - własnoręcznie malowane obrazki na szkle.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej pięknej uroczystości.

Więcej… dodano dn. 08.06.15
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.