Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
3B ZABAWA KARNAWAŁOWA
     

03 II 2016r. uczestniczyliśmy w szkolnej zabawie karnawałowej. Wszystkie stroje bardzo nam się podobały. Specjalną atrakcją, która cieszyła się wielką popularnością, było malowanie twarzy kolorowymi farbami. Podobały się nam również zabawy z chustami integracyjnymi. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie nam poczęstunku.

Więcej… dodano dn. 09.02.16
 
Klasa 1e na zabawie karnawałowej
     

Dnia 3 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. W pięknych, kolorowych strojach bawiliśmy się wyśmienicie!  Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dla nas poczęstunku. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Zabawa karnawałowa w klasie 4c
     

Uczniowie klasy 4c bardzo lubią uczestniczyć w szkolnych zabawach i dyskotekach. Podczas tegorocznej zabawy karnawałowej również nie opuszczał ich dobry humor. Niektórzy z nich włożyli dużo pracy w przygotowanie pięknych strojów. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Lekcja przyrody w klasie 6c
     

Uczniowie klasy 6c chętnie pogłębiają swoją wiedzę przyrodniczą, a zdobytymi informacjami dzielą się z koleżankami i kolegami. W ramach lekcji dotyczących stawonogów przygotowali ciekawe prace dotyczące życia owadów oraz ich znaczenia dla przyrody i człowieka. Zgromadzone informacje przedstawili w postaci plakatów, które z wielkim zaangażowaniem prezentowali na forum klasy.

Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Bal karnawałowy w Oa, Ob, Oc.
     

3 lutego 2016 r. oddziały przedszkolne Oa, Ob, Oc, uczestniczyły w balu karnawałowym. Zabawa odbyła się na auli, która na ten czas prezentowała czarodziejski wystrój, przygotowany przez nauczycieli. Dzieci podekscytowane i przebrane za: królewny, wróżki, rycerzy, koty, motyle, biedronki itp. tańczyły, śpiewały oraz chętnie brały udział w prowadzonych zabawach i konkursach. Wszyscy doskonale się bawili.

Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Karnawał w klasie 2c
        Tak się bawiła klasa 2c na balu karnawałowym
Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Karnawał w klasie 3c
     

Karnawał to czas wesołych zabaw, balów i przebierańców. Tak też było w klasie III c. Zapraszamy do galerii!

Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Zabawa karnawałowa w klasie 2e
      3 lutego ucznowie klasy 2e hucznie bawili się na zabawie karnawałowej. Wszyscy uczestnicy zabawy poprzebierani byli w ciekawe stroje karnawałowe.
Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Witajcie w Narnii!
     
Uczniowie klasy 4a na lekcjach języka polskiego przenieśli się do magicznego świata Narnii. Zamiast w tradycyjny sposób sprawdzać swoją wiedzę ze znajomości lektury C.S. Lewisa "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa", uczniowie klasy 4a toczyli między sobą "bitwę" podczas rozwiązywania zadań, jakie losowali w czasie rozgrywek planszowych. Lekcja ta wywołała mnóstwo emocji i radości; na pewno zapadnie na długo w pamięci wszystkich uczestników.
Więcej… dodano dn. 05.02.16
 
Wycieczka do Wieliczki kl 3d
     

Podziemna  Wieliczka to najchętniej odwiedzana kopalnia świata. Klasa 3d właśnie 7 grudnia 2015r odwiedziła tą zabytkową kopalnię. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu emocji, usłyszała o tajemniczych miejscach, sekretnych wskazówkach, ukrytych kosztownościach. Duże wrażenie sprawił na uczniach film 5 D, o historii wydobycia soli.

Więcej… dodano dn. 11.01.16
 
Wigilia w klasie 3d
     

Wigilijny dzień w naszej klasie był miły i ciepły i pełen życzliwości. Dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia świąteczne. Przy pięknie nakrytym stole jedliśmy barszcz z uszkami  lub krokietami. Dzień zakończył sie obejrzeniem „Jasełek”.

Więcej… dodano dn. 11.01.16
 
Wycieczka do Miasteczka Galicyjskiego - 2c
     

16 grudnia klasa 2c uczestniczyła w warsztatach ozdób choinkowych w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.

Po wykonaniu ozdób, zwiedziliśny całe miasteczko poznając pracę różnych rzemieślników.

Więcej… dodano dn. 11.01.16
 
Wigilia w klasie 2 c.
      Nasze spotkanie wigilijne rozpoczęliśmy od obejrzenia "Jasełek" w wykonaniu naszych starszych kolegów. Później poszliśmy do klasy, tam złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Zjedliśmy pyszności przygotowane przez naszych rodziców, a na koniec zrobiliśmy kolorowe pierniczki na domową choinkę.
Więcej… dodano dn. 11.01.16
 
Wigilia w klasie 1 „e”
   ,,Jak bombka na choince

i gwiazda na niebie,
Tak Bóg miłosierny zjawia się u Ciebie.
I daje Ci spokój, radość i wiarę
w te Święta radosne, hojne i wspaniałe’’.
Szczęśliwego Nowego Roku życzą uczniowie klasy 1 „e” z wychowawczynią.
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałej wigilii.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej uroczystej klasowej wigilii.

 
Więcej… dodano dn. 08.01.16
 
Występ grupy 0A pt. „Na straganie”
     

Dzieci pięknie przebrane za warzywa głośno deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. W radosnym nastroju wspólnie z rodzicami wykonaliśmy zwierzątka z różnorodnych warzyw zaprezentowane na wystawie. W dniu 13.11.2015r. dzieci z grupy 0A przedstawiły dla rodziców występ jesienny pt. „Na straganie”. 

 

Więcej… dodano dn. 04.01.16
 
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w kl.2b.
     

W tym roku szkolnym w Dniu Tradycji ozdabialiśmy pierniczki, które wieszaliśmy na choince. Zrobiliśmy też bardzo kolorowe pawie oczka. W ostatnim dniu nauki przed świętami każdy z nas wykonał swój stroik z pomarańczy, goździków i świerkowych gałązek. W całej sali "pachniało już świętami".

Więcej… dodano dn. 04.01.16
 
„Wesołych Świąt”
     

Wesołych świąt! Bez zmartwień,
Z barszczem, z grzybami, z karpiem,
Z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych świąt! A w święta,
Niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech Wam pachną na zdrowie.
Wesołych świąt! A z Gwiazdką! -
Pod świeczek łuną jasną
Życzcie sobie jak najwięcej
Zwykłego, ludzkiego szczęścia.

W. Melzacki

 

Więcej… dodano dn. 04.01.16
 
3B SPOTKANIE OPŁATKOWE
     

22 XII 2015r. rodzice przygotowali nam KLASOWĄ WIGILIĘ. W miłej i uroczystej atmosferze dzieląc się opłatkiem złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Śpiewaliśmy kolędy przy pięknym akompaniamencie; na skrzypcach zagrała Oliwia.

Więcej… dodano dn. 03.01.16
 
Wigilia w klasie 5b
                Hej kolęda, kolęda! Uczniowie klasy 5b w miłej, światecznej atmosferze, dzieląc się opłatkiem złożyli sobie świąteczne życzenia. Naszą Wigilię umilili nam Nasi przyjaciele, którzy zagrali kolędy oraz inne piękne piosenki świąteczne. Dziekujemy Naszym Kochanym Mamom, które przygotowały dla nas wspaniały barszcz i nie tylko. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.
Więcej… dodano dn. 30.12.15
 
OSTATNIA WSPÓLNA WIGILIA W KL. 6A

 

"Zawsze, ilekroć pozwolisz
by Bóg pokochał innych
przez ciebie,

Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie."

Matka Teresa z Kalkuty


Zgodnie z tradycją, każdego roku przed ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA uczestniczymy we wspólnej WIGILII.

W klasie 6 integracyjnej ta uroczystość była ostatnim wspólnym spotkaniem przy choince.

Więcej… dodano dn. 30.12.15
 
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w klasie 0B
  Dzieci z klasy 0b swoje przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły od ubrania choinki, na której zawisły piękne kolorowe, własnoręcznie wykonane ozdoby.
Więcej… dodano dn. 28.12.15
 
Klasa 2c wycieczka 4 grudnia 2015
      Spotkanie z Mikołajem pod ziemią.
Klasa 2c pojechała po prezenty od Mikołaja do Kopalni Soli w Bochni. Przed tym ważnym spotkaniem, zwiedziliśmy kopalnię, poznaliśmy jej historię, pracę górników, przejechaliśmy się podziemną kolejką, obejrzeliśmy przedstawianie teatralne, po wizycie u Mikołaja bawiliśmy się na dyskotece. Było SUPER!!
Więcej… dodano dn. 20.12.15
 
2b na przedstawieniu w MOK
     

W grudniu wybraliśmy się na przedstawienie pt." O dwóch takich, co ukradli Księżyc" w wykonaniu sądeckiej grupy "Cudoki­Szuroki" . Bardzo nam się podobały kolorowe stroje, zmieniająca się scenografia oraz muzyka.

Więcej… dodano dn. 15.12.15
 
Spotkanie z tradycją i wizyta uczniów kl.1 e w Miasteczku Galicyjskim
     

8 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z tradycją. Ta uroczystość wprowadza nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ozdabialiśmy choinkę pięknymi naturalnymi ozdobami: orzechami, ozdobami z papieru, łańcuszkami z makaronu, suszonymi owocami i pierniczkami. Mogliśmy też ozdabiać bombki,  pomarańcze pachnącymi goździkami oraz pierniczki. Podziwialiśmy prace innych uczniów oraz  dorosłych. Można było poczęstować się wiejskim chlebem z domowym smalcem, kiszonymi ogórkami i pięknie ozdobionymi i pachnącymi pierniczkami.

Więcej… dodano dn. 15.12.15
 
ŚWIĘTO TRADYCJI w KLASIE 4B
     

 8 grudnia w naszej szkole było Święto Tradycji. Zdobiliśmy pierniczki, wykonywaliśmy ozdoby choinkowe i ubieraliśmy choinkę.  Oglądaliśmy również przygotowane prezentacje na hollu szkoły. Nasze koleżanki i kolega z kółka technicznego przezentowali swoje umiejętności wykonywania biżuterii innym uczniom. Efekty naszej pracy mozna zobaczyć na zdjęciach.

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
MIKOŁAJKI KLASY 4B
     

 Z okazji Mikołajek uczniowie klasy 4b zostali zaproszeni przez Mikołaja do kina na film "Bella i Sebastian 2". Prezent był wspaniały, a mikołaj zaprosił jeszcze dzieci na rurki z kremem do ciastkarni.

DZIĘKUJEMY MIKOŁAJU !!!

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
ZABAWA ANDRZEJKOWA KLASY 4B
     

Z okazji ANDRZEJEK dzieci z klasy 4b bawiły sie na szkolnej dyskotece. Zabawa była wspaniała o czym przekonacie sie oglądając zdjecia ...

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
3 B SPOTKANIE Z TRADYCJĄ
     

 8 grudnia wzięliśmy udział w szkolnej uroczystości  „SPOTKANIE Z TRADYCJĄ”. W klasie przygotowaliśmy tradycyjne ozdoby, którymi udekorowaliśmy świerkową choinkę, lukrowaliśmy pierniki oraz omówiliśmy regionalny strój lachowski.  Na holu szkoły uczestniczyliśmy w przygotowanych atrakcjach. 

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
IIIb -Andrzejki
        27 listopada 2015r. zorganizowaliśmy w naszej klasie tradycyjne andrzejki. Wszyscy aktywnie włączyli się przeprowadzenia wróżb, które przyniosły dużo radości.
Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
3B WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA
     

04. grudnia 2015r. odwiedził naszą klasę Św. Mikołaj. Prezenty sprawiły nam dużą radość, dziękujemy.

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
2B poznaje Pippi.
     

Kolejny raz byliśmy w bibliotece przy ul.Lwowskiej. Tym razem słuchaliśmy fragmentów lektury o rudej miłej dziewczynce z dużą wyobraźnią. Na zajęciach nie zabrakło wesołej zabawy, konkursów i zagadek. Później "buszowaliśmy" wśród książek. Każdy znalazł coś dla siebie. W drodze powrotnej do szkoły zapaliliśmy znicze pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu. Korzystając z dobrej pogody zadbaliśmy też o naszą kondycję fizyczną. Odwiedziliśmy "siłownię pod chmurką ".

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
ŚwiętoTradycji w kl 3d
     

8 grudnia w naszej szkole było Święto Tradycji. Uczniowie tego dnia zdobili pierniczki upieczone przez jednego z kolegów, oraz ubierali choinkę ozdobami samodzielnie wykonanymi. Oglądali prezentacje na holu szkoły i podziwiali prace innych uczniów oraz dorosłych.

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
Spotkanie z Mikołajem w klasie 1e
     

4 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj. Bardzo się wszyscy ucieszyliśmy, gdy przekroczył próg naszej klasy. Mikołaj przybył do nas w towarzystwie aniołków i jednego bardzo grzecznego diabełka.  Wielką radość sprawił nam prezentami, jakimi nas obdarował. W podziękowaniu zaśpiewaliśmy mu piosenkę. Mamy nadzieję, że przyjdzie do nas za rok. 

Więcej… dodano dn. 13.12.15
 
Mikołajki klasowe w 5d
     

Ding- dong, ding- dong, spadł już śnieg.
Pierwsza gwiazdka z nami jest.
Jest ktoś taki ktoś kto chce,
właśnie dziś odwiedzić mnie.
Miły starszy siwy pan,
z wielkim workiem przyjdzie sam.
I dostaniesz to co chcesz,
dzisiaj jest magiczny dzień.

 

Więcej… dodano dn. 11.12.15
 
Spotkanie z tradycją w klasie IIIc
     

Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została uroczystość pod hasłem „Spotkania z tradycją”.  Do tej imprezy przygotowywaliśmy się od kilku dniu. Najpierw suszyliśmy plastry pomarańczy do ozdabiania choinki. Potem lukrowaliśmy pierniczki, malowaliśmy aniołki z masy solnej, robiliśmy różne ozdoby choinkowe z naturalnych materiałów.

 

Więcej… dodano dn. 11.12.15
 
Klasa 2e w Wieliczce
      Klasa 2e 7 grudnia 2015 r. pojechała na wycieczkę do Kopalni Soli ,,Wieliczka". Dzieci zwiedzając kopalnię zapoznały się z historią wydobycia soli, z tajemnicami solnych komór, legendami. Wędrówkę po solnych korytarzach uatrakcyjniały ciekawe solne rzeźby, pomniki. Duże wrażenie sprawił na dzieciach film w 5D, który obejrzeli w sali multimedialnej.
Więcej… dodano dn. 10.12.15
 
Spotkanie z tradycją-2e
      Klasa 2e uczestniczyła w imprezie szkolnej-spotkanie z tradycją. Dzieci zapoznały się z tradycjami naszego regionu,degustowały pierniczki, a także czleb ze smalczykiem. W klasie ozdabiały choinkę i lukrowały pierniki.
Więcej… dodano dn. 10.12.15
 
Oc wykonuje ozdoby świąteczne
     

8 grudnia 2015r. w klasie Oc odbyły się zajęcia z bloku tematycznego „Ozdoby świąteczne”, które prowadziła mama jednego z uczniów pani Katarzyna Piwko.  W zajęciach uczestniczyli również inni zaproszeni rodzice. W trakcie zajęć dzieci z pomocą rodziców wykonały miniaturowe choinki, wykorzystując karton, kolorowe łańcuchy i drobne elementy dekoracyjne.  

Więcej… dodano dn. 10.12.15
 
Wizyta Świętego Mikołaja
     

4 grudnia 2015r. w klasie Oc królowały czerwone czapeczki mikołajkowe. Dzieci oczekiwały niecodziennego gościa, dotarł wreszcie w towarzystwie pomocników. Obdarował dzieci paczkami. To były radosne chwile.

Więcej… dodano dn. 10.12.15
 
Światowy Dzień Bajkowych Postaci.
     

5 listopada uczniowie kl.3d tak , jaki wszystkie dzieci klas 0-3 obchodziły Światowy Dzień Bajkowych Postaci.

Więcej… dodano dn. 09.12.15
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.