Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
IIIb -Andrzejki
        27 listopada 2015r. zorganizowaliśmy w naszej klasie tradycyjne andrzejki. Wszyscy aktywnie włączyli się przeprowadzenia wróżb, które przyniosły dużo radości.
Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
3B WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA
     

04. grudnia 2015r. odwiedził naszą klasę Św. Mikołaj. Prezenty sprawiły nam dużą radość, dziękujemy.

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
2B poznaje Pippi.
     

Kolejny raz byliśmy w bibliotece przy ul.Lwowskiej. Tym razem słuchaliśmy fragmentów lektury o rudej miłej dziewczynce z dużą wyobraźnią. Na zajęciach nie zabrakło wesołej zabawy, konkursów i zagadek. Później "buszowaliśmy" wśród książek. Każdy znalazł coś dla siebie. W drodze powrotnej do szkoły zapaliliśmy znicze pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu. Korzystając z dobrej pogody zadbaliśmy też o naszą kondycję fizyczną. Odwiedziliśmy "siłownię pod chmurką ".

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
ŚwiętoTradycji w kl 3d
     

8 grudnia w naszej szkole było Święto Tradycji. Uczniowie tego dnia zdobili pierniczki upieczone przez jednego z kolegów, oraz ubierali choinkę ozdobami samodzielnie wykonanymi. Oglądali prezentacje na holu szkoły i podziwiali prace innych uczniów oraz dorosłych.

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
Spotkanie z Mikołajem w klasie 1e
     

4 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj. Bardzo się wszyscy ucieszyliśmy, gdy przekroczył próg naszej klasy. Mikołaj przybył do nas w towarzystwie aniołków i jednego bardzo grzecznego diabełka.  Wielką radość sprawił nam prezentami, jakimi nas obdarował. W podziękowaniu zaśpiewaliśmy mu piosenkę. Mamy nadzieję, że przyjdzie do nas za rok. 

Więcej… dodano dn. 13.12.15
 
Mikołajki klasowe w 5d
     

Ding- dong, ding- dong, spadł już śnieg.
Pierwsza gwiazdka z nami jest.
Jest ktoś taki ktoś kto chce,
właśnie dziś odwiedzić mnie.
Miły starszy siwy pan,
z wielkim workiem przyjdzie sam.
I dostaniesz to co chcesz,
dzisiaj jest magiczny dzień.

 

Więcej… dodano dn. 11.12.15
 
Spotkanie z tradycją w klasie IIIc
     

Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została uroczystość pod hasłem „Spotkania z tradycją”.  Do tej imprezy przygotowywaliśmy się od kilku dniu. Najpierw suszyliśmy plastry pomarańczy do ozdabiania choinki. Potem lukrowaliśmy pierniczki, malowaliśmy aniołki z masy solnej, robiliśmy różne ozdoby choinkowe z naturalnych materiałów.

 

Więcej… dodano dn. 11.12.15
 
Klasa 2e w Wieliczce
      Klasa 2e 7 grudnia 2015 r. pojechała na wycieczkę do Kopalni Soli ,,Wieliczka". Dzieci zwiedzając kopalnię zapoznały się z historią wydobycia soli, z tajemnicami solnych komór, legendami. Wędrówkę po solnych korytarzach uatrakcyjniały ciekawe solne rzeźby, pomniki. Duże wrażenie sprawił na dzieciach film w 5D, który obejrzeli w sali multimedialnej.
Więcej… dodano dn. 10.12.15
 
Spotkanie z tradycją-2e
      Klasa 2e uczestniczyła w imprezie szkolnej-spotkanie z tradycją. Dzieci zapoznały się z tradycjami naszego regionu,degustowały pierniczki, a także czleb ze smalczykiem. W klasie ozdabiały choinkę i lukrowały pierniki.
Więcej… dodano dn. 10.12.15
 
Oc wykonuje ozdoby świąteczne
     

8 grudnia 2015r. w klasie Oc odbyły się zajęcia z bloku tematycznego „Ozdoby świąteczne”, które prowadziła mama jednego z uczniów pani Katarzyna Piwko.  W zajęciach uczestniczyli również inni zaproszeni rodzice. W trakcie zajęć dzieci z pomocą rodziców wykonały miniaturowe choinki, wykorzystując karton, kolorowe łańcuchy i drobne elementy dekoracyjne.  

Więcej… dodano dn. 10.12.15
 
Wizyta Świętego Mikołaja
     

4 grudnia 2015r. w klasie Oc królowały czerwone czapeczki mikołajkowe. Dzieci oczekiwały niecodziennego gościa, dotarł wreszcie w towarzystwie pomocników. Obdarował dzieci paczkami. To były radosne chwile.

Więcej… dodano dn. 10.12.15
 
Światowy Dzień Bajkowych Postaci.
     

5 listopada uczniowie kl.3d tak , jaki wszystkie dzieci klas 0-3 obchodziły Światowy Dzień Bajkowych Postaci.

Więcej… dodano dn. 09.12.15
 
ŚWIĘTO Odzyskania Niepodległości
      

Dzieci klasy 3d bardzo chętnie biorą udział w uroczystościach jakie się odbywają w naszym mieście, a zwłaszcza historyczne jak uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości, które odbyło się 11 listopada na Gościńcu Galicyjskim.

Więcej… dodano dn. 09.12.15
 
Dzień Integracji
     

Każdy ma swoje święto – szczególne święto, miały 2. grudnia, dzieciaki z naszej klasy. Obchodziliśmy Dzień Integracji. Delegacja trzech osób: Dominik, Rafał i Filip wraz z nauczycielem wspomagającymodwiedzili Miasteczko Multimedialne, gdzie brali udział w warsztatach plastycznych i oglądali występy grup młodzieżowych z pałacu Młodzieży. 

Więcej… dodano dn. 09.12.15
 
Mikołaj w IIIc
     

4 grudnia grzecznych uczniów klasy III c odwiedził Mikołaj. Każdy otrzymał prezent, za który serdecznie dziękujemy!!!

Do zobaczenia Mikołaju za rok!

Więcej… dodano dn. 07.12.15
 
0b - sport to zdrowie
    Dzieci z oddziału 0B 25 listopada w poniedziałek wzięły udział w zajęciach sportowych zorganizowanych przez TOM – FOOTBALL Akademia Sandecja.
Więcej… dodano dn. 04.12.15
 
Kl. 6b - Spotkanie z pisarką
    30 listopada w Sądeckiej Bibliotece dla Dzieci, uczniowie z klasy 6 b, mieli możliwość osobistego poznania pani Barbary Kosmowskiej, pisarki i poetki, która debiutowała jako licealistka w latach 70-tych XX wieku. Jest ona autorką książek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży.
Więcej… dodano dn. 04.12.15
 
Andrzejki w klasie Vb
     

26 listopada 2015 roku przenieśliśmy się w zaczarowany świat magii i wróżb - rozpoczęło się spotkanie andrzejkowe w klasie V B.
Dzieci uczestniczyły we wspaniałej zabawie tanecznej, a przerwę umilił im słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców, którym serdecznie
dziękujemy!

Więcej… dodano dn. 01.12.15
 
Wróżby andrzejkowe w III c
     

27 listopada zorganizowaliśmy w naszej klasie wróżby andrzejkowe. Wszyscy byli ciekawi, co ich czeka w przyszłości, a chętnych do wróżenia nie brakowało.
Było wesoło, wróżby potraktowaliśmy „z przymrużeniem oka”!

 

Więcej… dodano dn. 30.11.15
 
Andrzejkowe wróżby w klasie 1 e
     

26 listopada odbyły się w naszej klasie ANDRZEJKI.  Przenieśliśmy się w zaczarowany świat magii i wróżb. Andrzejkowe wróżby przeplatane były muzyką, tańcem i laniem wosku. Każdy z nas poznał też swój znak zodiaku! Dziękujemy  Rodzicom za przygotowanie poczęstunku i pomoc podczas zabawy. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 30.11.15
 
Dzień pluszowego misia
      2a brała udział w zabawie z okazji dnia pluszowego misia, dzieci świetnie sie bawiły ze swoimí ukochanymi przytulankami.
Więcej… dodano dn. 27.11.15
 
Bajkowy dzień w klasie 1d
     


W tymm dniu przebraliśmy się za różne postacie z bajek.Razem z dziecmi klas 1-3 braliśmy udział w wesołej zabawie.

Więcej… dodano dn. 23.11.15
 
Jesienny spacer klasy 1d
     

Wspólne wyjście do parku.Obserwowanie jesiennych zmian w przyrodzie.

Więcej… dodano dn. 23.11.15
 
Ślubowanie w klasie 1d
     

20 października przyjęto nas do grona uczniów szkoły. Był to dla nas bardzo ważny dzień.

Więcej… dodano dn. 23.11.15
 
Przygotowania do przyjścia św. Mikołaja
     

Uczniowie klas 1c i 1e rozpoczęli przygotowania do przyjęcia świętego Mikołaja. Postanowili namalować podobiznę świętego oraz wymarzone prezenty. "Przyjedź do nas Mikołaju......"

Więcej… dodano dn. 18.11.15
 
Pasowanie na czytelnika
     

13 listopada uczniowie klasy 1c zostali pasowani na czytelników. Na zajęciach bibliotcznych uczniowie poznali zasady obowiązujące w bibliotece, a także zasady obchodzenia się z książką.

Więcej… dodano dn. 18.11.15
 
Światowy dzień Bajkowych postaci
     

5 listopada klasa 1c tak, jak wszystkie inne dzieci klas 0-3, obchodziła Światowy Dzień Bajkowych Postaci. W tym dniu do klasy przyszły wróżki,motylki, piraci, duszki, królewny, księżniczki, rycerze........

Więcej… dodano dn. 18.11.15
 
Jesienny spacer 1c
     

Listopadowa pogoda sprzyjała spacerom i podziwianu kolorów jesieni, dlatego klasa 1c postanowiła to wykorzystać
i spędzić kilka chwil na świeżym powietrzu....

Więcej… dodano dn. 18.11.15
 
Ekperymenty w kl.2B
     

Wystarczy szczodrze posolić wodę w kubeczku, umieścić patyczek z nitką nad wodą i uzbroić się w cierpliwość. Uczniowie kl.2B wykonali takie doświadczenie i po około dwóch tygodniach mogli oglądać swoje "solne sople", jak w kopalni.

Więcej… dodano dn. 17.11.15
 
WITA KLASA 4B
     

 Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w klasie 4. Mamy nową Pania wychowawczynię i nową koleżankę Wiktorię.

Jesteśmy mili i weseli, chociaż czasem za dużo rozmawiamy! Bardzo podoba nam się w klasie 4 ! Byliśmy 3 listopada na cmentarzu, gdzie zapaliliśmy znicze na grobie Kazimierza Miczynskiego. Nasza Pani opowiadała nam, że był on powstańcem styczniowym i walczył o niepodległość Polski.

  

Więcej… dodano dn. 17.11.15
 
W świecie Pippi
        Dnia 6 listopada nasza klasa odwiedziła bibliotekę- oddział dla dzieci, aby lepiej poznać niezwykły świat Pippi zwanej Pończoszanką. Pippi Langstrumpf to znana chyba każdemu niezwykła dziewczynka, która swym optymizmem zmienia świat wokół siebie. 
Więcej… dodano dn. 12.11.15
 
5 listopada- Światowy Dzień Postaci z Bajek
     

Dzieci z klasy 1 „e” wraz z wychowawczynią przebrały się w stroje postaci z bajek. Dzień był pełen zabaw, niespodzianek i podróży po bajkach. Mnóstwo śmiechu i radości towarzyszyło nam tego dnia. Zobaczcie sami!

Więcej… dodano dn. 10.11.15
 
Smacznie i zdrowo w klasie 1 „e”
     

Sałatka owocowa to jest to, co pierwszaki lubią najbardziej! Z tego też powodu zrobiliśmy pyszne, zdrowe i pożywne sałatki z różnych owoców. Zapach roznosił się po całej szkole. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 10.11.15
 
,,W kasztanowym mieście’’ - zajęcia integracyjne w oddziale 0b
    

W dniu 6 listopada dzieci z oddziału 0b wraz z wychowawcą zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy na zajęciach integracyjnych. W przedstawieniu pt. ,,Bal u Pani Jesieni’’ dzieci recytując wiersze, śpiewając piosenki opowiedziały o zwyczajach związanych z nadejściem jesieni. Wspólnie z rodzicami wykonały prace wykorzystując dary, jakie przynosi pani Jesień, czyli: kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście. Rodzice wspólnie z dziećmi wykazali się fantastyczną pomysłowością. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ciekawych prac.

Więcej… dodano dn. 10.11.15
 
Dzień postaci bajkowych i baśniowych- 05.11.2015.
     

2a w tym dniu była w Bibliotece Publicznej. Braliśmy udział we wspaniałej lekcji podczas, której poznaliśmy przygody Pippi Långstrump postaci fikcyjnej, tytułowej bohaterki cyklu powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren oraz ich filmowych ekranizacji

 

Więcej… dodano dn. 08.11.15
 
3 B LISTOPADOWE DNI ZADUMY
      30 października byliśmy na Cmentarzu Komunalnym. Zapaliliśmy znicze i oddaliśmy hołd bohaterom narodowym. Poznaliśmy mogiły sławnych Sądeczan. To była dla nas niecodzienna lekcja historii.
Więcej… dodano dn. 08.11.15
 
3 B WARSZTATY LITERACKIE
     

21. października 2015 r. uczestniczyliśmy w warsztatach literackich, które zostały zorganizowane w Sądeckiej Bibliotece Publicznej. Poznaliśmy przygody Pippi Pończoszanki, robiliśmy doświadczenia, śpiewaliśmy, tańczyliśmy… Bawiliśmy się wspaniale.

Więcej… dodano dn. 08.11.15
 
Halloween w 5b
       

W piątek 30 października 2015 na zajęcia przybyły stwory, czarownice, duchy i straszydła, ale wszystkie w dobrych humorach i pozytywnie nastawione.
Oczywiście mowa tutaj o naszych uczniach z 5b i 4a, którzy tego dnia przeobrazili się w niesamowite postacie i świętowali Halloween.
Wszystkie straszydła, czarownice, wampiry i upiory przemaszerowały przez szkołę w barwnym korowodzie, aby stworzyć nastrój
pełen uroku i tajemniczości. Wszystkim dopisywały fantastyczne nastroje, a zabawy sprzyjały integracji podopiecznych.
Nie możemy się już doczekać kolejnej takiej imprezy.

Więcej… dodano dn. 05.11.15
 
5 listopada – ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
      W tym dniu do naszej klasy zawitały najróżniejsze postacie z bajek. Zresztą sami zobaczcie …

 

Więcej… dodano dn. 05.11.15
 
Październik w klasie III c
     

Na początku października uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielem Policji. Otrzymaliśmy światełka odblaskowe, dzięki którym będziemy lepiej widoczni po zmierzchu.
Miesiąc październik dostarczył nam pięknej pogody – tzw. „złotej jesieni”. Dlatego chętnie wychodziliśmy na spacery, podziwiając jej piękno. Zbieraliśmy liście, uczyliśmy się je rozróżniać, a także robiliśmy jesienne bukiety. Uczyliśmy się o lesie, jego mieszkańcach i darach.

Więcej… dodano dn. 05.11.15
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.