Z życia szkoły - Integracja

WYCIECZKA - PARK TRAMPOLIN KL.5A

Uczniowie niepełnosprawni z klasy 5a, wraz z kolegami i opiekunami postanowili uczcić DZIEŃ DZIECKA korzystając z wybranych przez siebie atrakcji. Zabawę rozpoczęli w PARKU TRAMPOLI, gdzie wraz z trenerami wykonywali różnorodne akrobacje sportowe, bawiąc się wyśmienicie. Później z pomostu widokowego obserwowali ruch pociągów na dworcu PKP, a także zwiedzili odremontowany budynek dworca i perony. Następnie zmęczeni dotarli do znanej sądeckiej lodziarni, gdzie odpoczywali kosztując lody po pełnym atrakcji spacerze.

Spartakiada pływacka.
      Uczniowie naszej szkoły wzięli udzial w spartakiadzie pływackiej. Zdobyli najwyzsze miejsca: 1 msc. na podium. Asia Kubisz z kl 7a 2 msc. Rafał Cięciwa z kl 5a, 3msc, Tomasz Maludy kl 6a, 2 msc indywidualnie Filip Lorek, Asia i Rafał, zdobyli 1 miejsce w sztafecie drużynowej. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Dzienniczek ciekawej książki

Uczniowie klasy II a brali udział w klasowym konkursie czytelniczym – „Dzienniczek ciekawej książki”. Wszyscy uczniowie z zapałem pracowali, czego efektem były pięknie wykonane dzienniczki.  W nagrodę otrzymali dyplomy i upominki – oczywiście książkowe.

„Taniec w szkole”

Dziewczynki i chłopcy z klasy II a wzięli udział w projekcie realizowanym przez stowarzyszenie ADeeM pn. „Taniec w szkole”. W ramach projektu uczestniczyliśmy w zajęciach z tańca towarzyskiego. Zakończeniem projektu był występ na Turnieju Tańca. Każdy otrzymał medal, dyplom i drobny upominek. To było niezapomniane przeżycie!

Klasa 3f podczas górskiej wycieczki.
      Dnia 23 i 24 maja klasa 3f integracyja wyruszyła na 2 dniową wycieczkę górską do schroniska "Pod Durbaszką". Jest to  górskie schronisko turystyczne położone w Małych Pieninach, na północnym stoku Durbaszki, na wysokości 850 m n.p.m. Po wyczerpującym (dle niektórych dzieci) podejściu po górę, następnie były już same aktakcje.  Z tarasu schroniska rozpościera się niepowtarzalna panorama Beskidu Sądeckiego i widok na Pasmo Radziejowej .

IVX Festiwal Piosenki Integracyjnej.
     24 maja dzieci z klasy integracyjnej 1a i 2a wzięły udział w IV Festiwalu Piosenki Integracyjnej. Występy odbyły się w MOK w Nowym Sączu, a nasi uczniowie zdobyli specjalną nagrodę.

WYCIECZKA DO KRAKOWA KL.5A

Uczniowie klasy 5a wraz z klasą 4a i 4d uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Krakowa. Największą atrakcją poranka był edukacyjny seans filmowy w kinie IMAX, opowiadający o życiu pand wielkich. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po WZGÓRZU WAWELSKIM i STARYM MIEŚCIE. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem muzeum znajdującym się pod RYNKIEM STAREGO MIASTA.

II a uczy się udzielać pierwszej pomocy

Dzisiaj - 11 maja odwiedzili nas studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, którzy kształcą się, aby zostać ratownikami medycznymi. Opowiedzieli nam, jakie są podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, pokazali, jak prawidłowo jej udzielać. Każdy miał okazję samodzielnie spróbować sił w tym temacie. To były bardzo ciekawe i ważne zajęcia.

IIa i IIIa w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej

W naszej szkole realizujemy program prozdrowotny „Pij mleko”. Aby poznać tajniki mleka i powstawania produktów mlecznych udaliśmy się do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Nowym Sączu. Zobaczyliśmy hale produkcyjne, gdzie powstają sery, masło, śmietana, jogurty i inne produkty mleczne. Na zakończenie mieliśmy okazję spróbować produktów z tej mleczarni. Wszystko było pyszne, a najbardziej smakował nam ser wędzony.

poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna