Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Przedszkole
Rok szkolny

2016/2017

 
Jadłospis od 05.02.2018 do 09.02.2018

 

 
Zabawa pobudzająca zmysły - Malowanie na folii 26.01.2018r. gr. „Biedronki”
     

Malowanie na folii to niewinna i prosta zabawa, której oddaliśmy się z wielką uciechą, a która to trochę niespodziewanie przekształciła się w wielozmysłowe pole doświadczalne oraz okazję do artystycznych uniesień. Okazało się, że jest to świetna sprawa. Malować można różnymi rzeczami, jednak my na początek użyliśmy pędzelka i farb. Malowanie na folii dostarczyło nam wiele radości i na pewno to  powtórzymy! 

 
Bal karnawałowy przedszkolaków 17.01.2018r.
     

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzirei, którzy zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką.

 
Zima w sali „Biedronek”
     

W naszej sali Pani zima pojawiła się już dawno. Dzieci lubią zimę i związane z tą pora roku różnego rodzaju prace plastyczne. Zagościły u nas śnieżynki i bałwanki, Mikołaj i ośnieżone domki a to dopiero początek.

 
Zajęcia w mobilnym planetarium gr. „Biedronek”

     

10.01.2018r. przedszkolaki mogły poczuć się jak w prawdziwej rakiecie kosmicznej. Uczestniczyliśmy w zajęciach podczas których przenieśliśmy się w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Pokaz dostarczył dzieciom niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, pozwolił rozbudzić zainteresowania, zaspokoić ciekawość, a wszystko to bez konieczności wychodzenia z przedszkola.

 
Wigilia w przedszkolu 20.12.2017r.
     

Świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii. Wszystkie przedszkolaki przyszły w tym dniu odświętnie ubrane i w skupieniu oczekiwały na początek uroczystości. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń.

 
Warsztaty z Panią florystką w gr. Biedronek
     

09.01.2018r. naszą grupę odwiedziła pani Iza  - florystka. Najpierw była część teoretyczna dzięki której dzieci poznały narzędzia potrzebne do pracy florysty. Następnie pod okiem fachowca wykonały upominki dla Babci i Dziadka. Mogliśmy poznać różne masy: solną, elastyczna, gipsową. Po zapoznaniu się z instrukcją przystąpiliśmy do działania. Powstały piękne prezenty, które na pewno wzruszą dziadków. 

 
Wycieczka do kina Sokół na „Filminek cześć 2” gr. Biedronek
     

19.12.2017r. wybraliśmy się do kina Sokół w towarzystwie grupy Motylków oraz oddziałów zerowych 0A, 0B, 0C. Przybyły tam również pomocnice św. Mikołaja, którego go gdzieś zgubiły po drodze do kina. Wraz z dziećmi śpiewały i tańczyły, aby Go odnaleźć. 

 
Zabawa Andrzejkowa w gr. „Biedronek”

 29.11.2017r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, rzucaliśmy monetą do wody, przepowiadaliśmy przyszłość, laliśmy wosk przez klucz.  

 

 
Spotkanie z właścicielem psów Berneńskich gr. „Biedronek” i 0b
    

28.11.2017r. mieliśmy okazję zobaczyć wyjątkowe psy rasy Berneńskiej.  Zanim to jednak nastąpiło mogliśmy  skorzystać z sali gimnastycznej i zaczerpnąć trochę ruchu. W sali korekcyjnej czekały na nas Dolly i Kozak, które przywitały nas machając ogonami. Właściciel psów opowiedział o prowadzeniu hodowli i prezentowaniu psów na wystawach. Dowiedzieliśmy się jak rozpoznać rasowego psa berneńskiego i jak o niego dbać. Dzieci były bardzo zadowolone z tak bezpośredniego spotkania ze zwierzętami i pełne wrażeń i emocji wróciły do przedszkola. 

 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.