II b i II c w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
środa, 27 maja 2015 12:09

W dniu 25 maja 2015r klasy II b i II c wyruszyły wspólnie na wycieczkę klasową. Naszym celem było Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

W programie wycieczki znalazły się następujące punkty:

• Zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła: obiektu turystyczno-kulturalnego w interaktywny sposób, który prezentuje tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Poznanie historii produkcji szkła, podziwianie piękna szklanej sztuki oraz kunsztu artystów szkła, poznanie tajników technik produkcyjnych i zdobniczych.
  • Udział uczniów w warsztatach plastycznych: poznanie sztuki dekorowania szkła technikami malowania, piaskowania i grawerowania; malowanie szklanych obrazów.
  • Przejazd kolejką turystyczną w celu zwiedzenia miasta (atrakcyjne lokalizacje) ulicami Krosna.

Na zakończenie wycieczki zjedliśmy ciepły posiłek – pyszne pierogi i udaliśmy się w drogę powrotną do domu.