Mistrz Matematyki -Mateusz Szymański
czwartek, 11 czerwca 2015 10:14

W Szkole Podstawowej nr 15 odbył się finał XVIII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego uczniów klas 3.

W konkursie wzięło udział 24 uczestników z 12 sądeckich szkół podstawowych, wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji na poziomie klasowym i szkolnym.

W sądeckiej „piętnastce” zmagali się młodzi matematycy z SP nr 3, SP nr 7, SP nr 8, SP nr 9, SP nr 11, SP nr 14, SP nr 15, SP nr 16, SP nr 18, SP nr 20, SP nr21.
Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Piotr Bryja i Mateusz Szymański –z  klasy III „b”.

Chłopcy zmierzyli się z siedmioma  bardzo trudnymi zadaniami wykraczającymi znacznie poza podstawę programową . Po dokładnym sprawdzeniu prac przez Organizatorów został wyłoniony zwycięzca.  MATEUSZ SZYMAŃSKI zajął  I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.