Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady OLIMPUS - język angielski
sobota, 13 czerwca 2015 09:36

29 uczniów z klas IV-VI naszej szkoły uczestniczyło w marcu 2015r. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego OLIMPUS. Uczniowie zmagali się z zadaniami sprawdzającymi znajomość gramatyki, słownictwa oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Olimpiada była testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane były 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie mogły być poprawne. W testach zawarte były pytania różnej skali trudności, które sprawdzały wiedzę receptywną uczniów na danym poziomie. Uczniowie naszej szkoły napisali testy bardzo dobrze. Na każdym poziomie tj. klasy czwarte, piąte oraz klasy szóste, olimpiadę pisało ponad 3000 uczniów z całej Polski.

A oto najlepsi:

klasy IV - Kinga Surma kl. IV c            20 miejsce

klasy V - Jakub Janór kl. V c                9 miejsce   (laureat)

klasy VI - Mateusz Wójcik kl. VI c       17 miejsce

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!