Dzień Głośnego Czytania
środa, 30 września 2015 11:15

W tym roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania odwiedziłyśmy klasy II i III i czytałyśmy im wybrane przez nas i wychowawców książki.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Propaguje on taką formę lektury, ponieważ rozwija ona wyobraźnię i buduje więzi między rodzicami a dziećmi, między dziećmi, a ich opiekunami. Święto to, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród aktorów, nauczycieli, lekarzy, terapeutów, rodziców, a nawet polityków, którzy chętnie angażują się w ten projekt. Wiedząc, że czytanie uczniom dla przyjemności i chwila rozmowy po lekturze to przygotowanie gruntu, procentującego w przyszłości, to najlepszy sposób, by nauczyć dzieci języka, rozbudzić zainteresowania, zachęcić do nauki, poprawić koncentrację. Tradycję tą staramy się także podtrzymywać w naszej szkole. Zarówno nauczyciele, jak i bibliotekarze często czytają uczniomna głos wybrane fragmenty literatury pięknej dla dzieci.  Codzienne czytanie uczniom to najtańsza i najskuteczniejsza metoda podniesienia poziomu szkolnej edukacji i poprawy relacji w szkole, dla słuchających to prawdziwa przygoda.   Głośne czytanie wspiera edukacyjną i wychowawczą misję szkoły.