Dzień postaci bajkowych i baśniowych- 05.11.2015.
niedziela, 08 listopada 2015 00:00

2a w tym dniu była w Bibliotece Publicznej. Braliśmy udział we wspaniałej lekcji podczas, której poznaliśmy przygody Pippi Långstrump postaci fikcyjnej, tytułowej bohaterki cyklu powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren oraz ich filmowych ekranizacji

Pippi ma dziewięć lat, marchewkowo- rude włosy splecione w dwa odstające warkoczyki i mnóstwo piegów. Nosi przykrótką, połataną sukienkę, opadające pończochy i dużo za duże czarne buty. Mieszka całkiem sama, jedynie z małpką Panem Nilssonem i koniem, w Willi Śmiesznotce w małym miasteczku – jej mama nie żyje, a tata, kapitan Pończocha, zaginął na morzu. Jednak Pippi, najsilniejsza dziewczynka na świecie z torbą pełną złotych monet, doskonale sobie radzi bez pomocy, ignorując bądź odrzucając wszelkie próby ingerencji w jej życie: czy to umieszczenia jej w domu dziecka, czy zmuszenia do chodzenia do szkoły. Jej zachowanie i wypowiedzi często obnażają hipokryzję dorosłych, dbających bardziej o zewnętrzne pozory niż wyższe wartości. Sama Pippi, mimo ciągle popełnianych niezręczności i skłonności do opowiadania niestworzonych historii, zawsze kieruje się dobrem innych, spiesząc na ratunek słabszym i poszkodowanym.

Zajęcia były bardzo ciekawe. Zrobiliśmy kilka doświadczeń. Braliśmy udział w konkursach.
Zawsze chętnie odwiedzamy Bibliotekę Publiczną w Nowym Sączu. Dziękujemy za miło spędzony czas.