Akademia z okazji Święta Niepodległości
środa, 11 listopada 2015 12:52

10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Przygotowali ją uczniowie klas VIb, VIc oraz Vb pod kierunkiem pani Haliny Klimek, pana Łukasza Połomskiego i pana Piotra Góry.

Akademia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, a następnie uczniowie przedstawili program artystyczny przywołujący najważniejsze wydarzenia z historii Polski, które przyczyniły się do odzyskania wolności przez naszą Ojczyznę. Nie zabrakło także akcentów muzycznych – wystąpił chór szkolny pod kierownictwem pani Justyny Kuciel, pani Doroty Barczyk i pani Beaty Dobosz. Przy okazji akademii ogłoszono wyniki konkurów organizowanych w naszej szkole oraz rozdano nagrody.

W tym dniu poczucie jedności narodowej potęgowały galowe stroje wszystkich uczniów oraz przypięte do nich, na znak szacunku wobec wydarzeń mających miejsce 11 listopada 1918 roku, biało-czerwone wstążki.