MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY W SP 11
niedziela, 31 stycznia 2016 20:32

14 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 11 w Nowym Sączu, odbył się V Międzyszkolny Konkurs Matematyczny pod hasłem „Z Królową Nauk za Pan Brat”. W konkursie wzięło udział dziesięć dwuosobowych zespołów ze Szkół Podstawowych Nr 2, 3, 6, 7, 8, 11, 14, 18, 20, 21.  I etap trwał 75 minut. W tym czasie uczestnicy musieli zmierzyć się z 9 zadaniami matematycznymi, wymagającymi nie tylko wiedzy teoretycznej ale i logicznego myślenia.

Jury wyłoniło trzy najlepsze zespoły, które zmagały się w II etapie konkursu. Do tej części zakwalifikowały się drużyny szkół nr 2, 14 i 18. Uczestników przywitała sama Królowa Nauk ze swoim dworem. Uczniowie musieli zmierzyć się z łamigłówkami i zadaniami matematycznymi, przedstawionymi w formie scenek przygotowanych przez klasę V SP nr 11.

Rywalizacja była naprawdę zacięta. Liczyła się nie tylko wiedza, ale również szybkość podejmowania prawidłowych decyzji. I miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 18: , II miejsce zajęli uczniowie ze szkoły Podstawowej Nr 2:  . III miejsce przypadło uczniom ze szkoły Nr 14:. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody sponsorowane przez Radę Rodziców.

Nasze reprezentantki z klasy VI c zajęły IV miejsce i świetnie się bawiły.