KOLĘDA MISYJNA 2015/16
poniedziałek, 01 lutego 2016 10:23

Już od kilkunastu lat uczniowie z naszej szkoły angażują się w dzieło pomocy misjom. Także i teraz nie pozostali obojętni na potrzeby swoich rówieśników. Tym razem pomagali dzieciom w Burkina Faso, Kamerunie, Republice Konga, Republice Środkowoafrykańskiej,  Boliwii, Brazylii, Kazachstanie, na Jamajce i na Madagaskarze.

Z naszej szkoły kolędowało aż 78 dzieci podzielonych na 13 grup.

Uroczyste rozesłanie kolędników miało miejsce w niedzielę 27 grudnia 2015 r. na mszy św. o godz. 1200. Mali kolędnicy przebrani w piękne, kolorowe stroje, pod opieką dorosłych opiekunów, rozeszli się, aby dzielić się z mieszkańcami parafii Matki Bożej Niepokalanej wiarą i radością z Bożego Narodzenia oraz zapraszać ich do wspólnej troski o misje. Hasło tegorocznego kolędowania misyjnego „Cristo Causai Raicu” („Oddali życie za Chrystusa”) nawiązywało do polskich misjonarzy męczenników: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, którzy 5 grudnia 2015 roku zostali beatyfikowani. O. Zbigniew pochodził z naszej diecezji.

Również i w tym roku nie zabrakło rodzin, które otworzyły przed kolędnikami drzwi swoich domów i mieszkań. Mali misjonarze w każdym domu przedstawili krótki program zakończony błogosławieństwem oraz pozostawieniem symbolicznej pamiątki będącej formą podziękowania za ich przyjęcie.

Uroczyste liturgiczne zakończenie kolędy wraz z jej podsumowaniem odbyło się 6 stycznia 2016 r. w Święto Trzech Króli, które jest także Misyjnym Dniem Dzieci.  W tym dniu mali kolędnicy modlili się za swoich rówieśników z krajów misyjnych. Ksiądz podziękował wszystkim kolędnikom za ich trud, bezinteresowność, świadectwo wiary, a rodzicom za otwartość i zaangażowanie swoich dzieci. Przypomniał także dzieciom, że misjonarze cały czas potrzebują ich modlitwy, bo praca duszpasterska w dalekich krajach jest bardzo  trudna. Życzył, aby nigdy nie zabrakło im Bożej łaski do okazywania miłości i dobroci  bliźnim.

Po mszy św. dzieci spotkały się na słodkim poczęstunku i otrzymały pamiątkowe kalendarze misyjne.

Oby takich wspaniałych małych misjonarzy było jak najwięcej !!!