„Książki naszych marzeń”
czwartek, 11 lutego 2016 10:47
     W 2015 roku nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu „Książki naszych marzeń”, w ramach którego w grudniu 2015 roku otrzymała 2700 zł dotacji z przeznaczeniem na zakup nowych książek do biblioteki.
Z tej puli pieniędzy zakupionych zostało 166 egzemplarzy książek, które mogą wspierać rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkoły, zwiększać zainteresowanie nowościami wydawniczymi, tytułami wskazanymi przez uczniów w szkolnych wyborach książek marzeń.

Program „Książki naszych marzeń” to program dla całej szkoły, którego nadrzędnym celem jest promocja
czytelnictwa, wyrobienia u młodych czytelników nawyku czytania i codziennego sięgania po książkę. Należy podkreślić zalety czytania takie jak : dostarczanie wiedzy i informacji, rozwój umiejętności pisarskich, wzbogacanie języka i słownictwa, ćwiczenia koncentracji i skupienia, pobudzanie kreatywności i wprowadzanie w świat fantazy,rozwój uczuć i empatii, dostarczanie tematów do rozmów, do stawiania pytań do dalszych przemyśleń.