Projekt "Trzymaj formę"
czwartek, 28 kwietnia 2016 07:56

Klasa 3a wraz z wychowawcami i we współpracy z rodzicami wzięła udział w konkursie na projekt PROMUJĄCY ZMIANĘ ZACHOWAŃ W ZAKRESIE STYLU ŻYCIA W ŚRODOWISKU LOKALNYM W RAMACH REALIZACJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO TRZYMAJ FORMĘ! w roku szkolnym 2015/2016

Celem głównym projektu było kształtowanie prozdrowotnych nawyków i postaw w zakresie stylu życia, aktywności fizycznej i propagowanie wyżej wymienionych form w środowisku lokalnym . Realizowaliśmy cel główny poprzez: pogadanki, wspólne przyrządzanie posiłków, dyskusje, pedagogizacje, wywiady, prace plastyczne, scenki teatralne, tworzenie makiety piramidy zdrowia, warsztaty, prezentacje multimedialne, mapy myśli, wspólną aktywność fizyczną, zabawy ruchowe i prace w grupie.

Projekt trwał od 29.02.2016- 14.04.2016 . Praca nad projektem dała nam wiele satysfakcji. Główny cel jakim było: kształtowanie prozdrowotnych nawyków i postaw w zakresie stylu życia, został zaszczepiony w uczestnikach spotkań. Dobrze ułożyła się współpraca ze środowiskiem lokalnym, a w szczególności z rodzicami. Wymiernym efektem naszego projektu było wspólne działanie wyrażające się w tworzeniu, przygotowywaniu potraw, ruchu fizycznym, a także dyskusjach, warsztatach i sztuce argumentowania. Oceniamy projekt jako niezmiernie dobrze wykorzystany czas na edukację, która zaowocuje z pewnością w życiu naszych uczniów. Dzięki projektowi mogliśmy spędzać czas na nauce i zabawie, na kształtowaniu świadomości i obalaniu stereotypów, na budzeniu aktywności, kreatywności i twórczości. Zajęcia stały się inspiracją przygotowywania posiłków z pasją,  rozbudzania aktywności naszych uczniów w domowej kuchni i angażowania w przygotowywaniu codziennych posiłków, a także systematycznemu piciu wody i eliminacji słodyczy w jednym dniu w tygodniu.

PREZENTACJA PROJEKTU