Światowy Dzień Książki
czwartek, 28 kwietnia 2016 10:43

Z okazji Światowego Dnia Książki zorganizowana została impreza czytelnicza, podczas której grupa teatralna, prowadzona przez Panią Joannę Życzyńską, zaprezentowała swoim kolegom  z przedszkola, oddziałów zerowych i klas 1-3, scenkę teatralną : „W przychodni doktora  Paj- Hi – Wo” – mówiącą o tym, co dzieje się z postaciami z bajek, bohaterami książek, gdy się o nich zapomina i gdy ich dzieci nie czytają. Przedstawienie było śmieszne, dobrze przygotowane i bardzo się dzieciom podobało.

Dodatkowo Natalia Nakielska z klasy 4 c zaprezentowała wiersz o książkach.

Dzieci odgadywały zagadki na temat bajek , przygotowane przez starszych kolegów. Nagrodą były lizaki.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane książki, zakupione do biblioteki w ramach programu „Książki Naszych Marzeń” .

Miłym zakończeniem imprezy było wyróżnienie najlepszych czytelników z poszczególnych klas oraz wręczenie nagrody Amelce Wielosik z klasy 3b, która okazała się zdecydowanie najlepszą czytelniczką w tym roku szkolnym.