Przedstawienie w Bibliotece dla Dzieci - "Rozbójnicy z Kardamonu"
czwartek, 12 maja 2016 10:49

W ramach obchodów XIII Tygodnia Bibliotek, uczniowie z klasy 1 b i 3 a, oglądali przedstawienie teatralne pt: „Rozbójnicy z Kardamonu” przygotowane  w oparciu o tekst Thorbjorna Egnera, w wykonaniu grupy teatralnej „Leśne Duszki” działającej przy Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Spokój zwyczajnego  miasteczka Kardamon, w którym tylko pozornie życie płynie beztrosko, gdzie policjant Bastian pilnuje porządku, stary Tobiasz z wieży obserwuje niebo przez lunetę i zapowiada pogodę, jedyny tramwaj kursuje regularnie, a mieszkańcy bawią się na festynach, zakłócają trzej rozbójnicy, którzy nocą nachodzą miasteczko, by ukraść coś do jedzenia dla siebie i swojego udomowionego lwa!....
Przedstawienie bardzo było udane i podobało się dzieciom, a aktorzy nagrodzeni zostali brawami.