Wycieczka do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

11.05.2016r. przedszkolaki z grupy starszaków wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu korzystając z Wiosennych Dni Otwartych Policji. Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć część pomieszczeń w których na co dzień pracują funkcjonariusze, a które nie są dostępne dla innych i zobaczyć jak wygląda komenda od środka. Mogliśmy z bliska przyjrzeć się jak zbierane są ślady z miejsca zdarzenia i  poznać tajniki pracy technika kryminalistyki.

Na pamiątkę spotkania każde dziecko odbiło swoje odciski palców na specjalnie do tego celu przygotowanym dyplomie. Dzieci odwiedziły też serce sądeckiej komendy czyli stanowisko pracy oficera dyżurnego, gdzie dowiedziały się jak wygląda system koordynowania służby policjantów prewencji oraz procedury przyjmowania zgłoszeń. Dzięki kamerom mogły też zaglądnąć do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało drobny upominek, który będzie im przypominać spotkanie z sądecką Policją.