Dzień Zdrowej Żywności

14 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień zdrowej żywności - w tym roku pod hasłem Świat i my. Tematem przewodnim dnia była Polska i państwa świata. Uczniowie ubrani w barwach narodowych państw: Polski, Japonii, Grecji, Hiszpanii, Węgier, Włoch, Francji, uczestniczyli w różnego rodzaju zajęciach, warsztatach, pokazach.

Każda klasa przygotowała potrawy charakterystyczne dla danego kraju, zgodne z zasadami zdrowego odżywiania się, które następnie wszyscy mogli degustować. Były to sałatki jarzynowe i owocowe, kanapki, szaszłyki owocowe, sery, dżemy. Imponująco wyglądały i smakowały galaretki w kolorach flag państw. Przedszkolaki wzięły udział w aerobiku przeprowadzonym przez profesjonalne instruktorki. Mogliśmy także oglądnąć prezentację multimedialną o krajach świata i uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym w języku angielskim pt. „Czerwony Kapturek” który zaprezentowali uczniowie młodszych klas.