Spotkanie z pisarką Panią Małgorzatą Strękowską – Zarembą
wtorek, 17 maja 2016 09:11

16 maja klasa 3 d miała możliwość uczestniczenia w spotkaniu autorskim, które odbywało się w Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Tym razem gościem biblioteki była Małgorzata Strękowska–Zaremba, pisarka, dziennikarka, współautorka podręczników, laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień m.in. Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za „Abecelki”.

Książki: „Leniwe literki”, „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”, „Bery, gangster i góra kłopotów”, „Filipek i szkoła”, „Złodzieje snów” jej autorstwa mamy w zbiorach szkolnej biblioteki.

Podczas spotkania autorka czytała fragmenty swoich książek o Filipku Zaskrońcu, następnie odpowiadała na pytania dzieci, a na zakończenie wpisywała dedykacje do książek, które można było zakupić na miejscu. Nasza biblioteka wzbogaciła się o trzy tytuły: „Willa trzech łotrów”, „Filipek i dziewczyny” oraz „Filipek i rodzina”.