OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „WSZYSTKO DLA OJCZYZNY” – GEN. BRYG.PIL. STANISŁAW SKALSKI
poniedziałek, 30 maja 2016 06:38

Dnia 25 maja 2016r. w Szkole Podstawowej nr 21 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Wszystko dla Ojczyzny” – Gen. Bryg. Pil. Stanisław Skalski. W konkursie tym brało udział czworo uczniów z naszej szkoły. Startowali oni w kategorii modele i praca plastyczna.

Wkład pracy i zaangażowanie każdego z uczniów zostały docenione i nagrodzone.

Szczególnie jesteśmy dumni z Jakuba Pajura z klasy 2b, który zajął I miejsce, a Jego model zyskał największe uznanie wśród komisji oceniającej. Dodać również należy, iż patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda, który również ufundował nagrody za zajęcie I miejsc w poszczególnych kategoriach. Nagrody rzeczowe otrzymali również pozostali laureaci: Paweł Pajur (model), Szymon Ruchała(model) i Emilia Ruchała(praca plastyczna), którym serdecznie gratulujemy. Konkurs, który w znakomity sposób łączył pasję do modelarstwa z patriotyzmem, był wspaniałą lekcją historii i spotkaniem z człowiekiem, który kierował się w życiu ogromną miłością do Ojczyzny. Jak mówił ,na uroczystym wręczeniu nagród, bratanek S. Skalskiego, nigdy nie szedł On w życiu drogą na skróty i do końca swych dni dziwił się złu, które wyrządzają sobie ludzie. Podobnie z ogromnym uznaniem pisał o S. Skalskim Mirosław Hermaszewski generał brygady, pilot kosmonauta „On nigdy nie zmieniał poglądów. Był faktycznie bohaterem, uznawanym nie tylko przez nas, nie tylko naszych sojuszników, ale naszego najśmiertelniejszego wówczas wroga.”