OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „WSZYSTKO DLA OJCZYZNY” – GEN. BRYG.PIL. STANISŁAW SKALSKI
OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „WSZYSTKO DLA OJCZYZNY” – GEN. BRYG.PIL. STANISŁAW SKALSKI
poniedziałek, 30 maja 2016 06:38

Dnia 25 maja 2016r. w Szkole Podstawowej nr 21 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Wszystko dla Ojczyzny” – Gen. Bryg. Pil. Stanisław Skalski. W konkursie tym brało udział czworo uczniów z naszej szkoły. Startowali oni w kategorii modele i praca plastyczna.

Wkład pracy i zaangażowanie każdego z uczniów zostały docenione i nagrodzone.

Szczególnie jesteśmy dumni z Jakuba Pajura z klasy 2b, który zajął I miejsce, a Jego model zyskał największe uznanie wśród komisji oceniającej. Dodać również należy, iż patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda, który również ufundował nagrody za zajęcie I miejsc w poszczególnych kategoriach. Nagrody rzeczowe otrzymali również pozostali laureaci: Paweł Pajur (model), Szymon Ruchała(model) i Emilia Ruchała(praca plastyczna), którym serdecznie gratulujemy. Konkurs, który w znakomity sposób łączył pasję do modelarstwa z patriotyzmem, był wspaniałą lekcją historii i spotkaniem z człowiekiem, który kierował się w życiu ogromną miłością do Ojczyzny. Jak mówił ,na uroczystym wręczeniu nagród, bratanek S. Skalskiego, nigdy nie szedł On w życiu drogą na skróty i do końca swych dni dziwił się złu, które wyrządzają sobie ludzie. Podobnie z ogromnym uznaniem pisał o S. Skalskim Mirosław Hermaszewski generał brygady, pilot kosmonauta „On nigdy nie zmieniał poglądów. Był faktycznie bohaterem, uznawanym nie tylko przez nas, nie tylko naszych sojuszników, ale naszego najśmiertelniejszego wówczas wroga.”


 
Galeria

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.