Klasa 1a i 1c na wycieczce w Krakowie
wtorek, 31 maja 2016 09:42

Nasi najmłodsi uczniowie wybrali się na daleką wycieczkę - pojechaliśmy aż do Krakowa. W planach było zwiedzanie zoo oraz Kopca Kościuszki. Pogada była wymarzona na taką wyprawę. W zoo przywitały nas wspaniałe pawie spacerujące po ścieżkach. Obecnie zoo w Krakowie posiada 260 gatunków – około 1500 sztuk zwierząt.

Powierzchnia ogrodu wynosi prawie 17 ha. Krakowski zwierzyniec odwiedza rocznie ponad 300 tys. osób. Drugim punktem wyprawy był Kopiec Kościuszki – jeden z czterech kopców krakowskich usypanych bohaterom narodowym, poświęcony Tadeuszowi Kościuszce. Wyszliśmy na najwyższy punkt kopca, aby podziwiać wspaniały widok Krakowa. Zwiedziliśmy również wystawę, która znajduje się w części proaustriackiego fortu: galeria figur woskowych, „Polaków drogi do wolności” oraz „Twierdza a Miasto Kraków”. Wróciliśmy bardzo zadowoleni i jaszcze długo żyliśmy wspomnieniami.