DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI W KLASIE 6A
sobota, 14 maja 2016 00:00

Pod hasłem ŚWIAT I MY odbyła się  tegoroczna szkolna impreza z cyklu DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI. Tematem głównym dnia była Polska i państwa świata.

Najważniejszym celem imprezy jest przypomnienie zasad zdrowego odżywiania się.

Uczniowie klasy 6a ubrani w barwy narodowe Francji uczestniczyli w różnego rodzaju zajęciach, warsztatach i pokazach.

Atrakcje tego dnia rozpoczęły przygotowania potraw charakterystycznych dla danego kraju, które następnie wszyscy mogli degustować. Przygotowanne przez klasę 6a kanapki z pastami w różnych smakach przypadły wszystkim do gustu i zostały wybrane najlepszymi kanapkami dnia. Niesamowicie smakowały galaretki w kolorach flagi francuskiej pzregotowane w domu przez uczniów.

Z wielkim zaangażowaniem uczniowie uczestniczyli w kolejnych atrakcjach przygotowanych pzrez organizatorów: pokazach aerobiku, karate, warsztatach tanecznych rock and rolla, a także saneczkarstwa.