KLASY SZÓSTE W WARSZAWIE
piątek, 10 czerwca 2016 10:25

W dniach 18,19,20 maja 2016 r. uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami przebywali na wycieczce w Warszawie. Wyruszyli w środę o godz. 4.50 w strugach deszczu. Na szczęście pogoda szybko się zmieniła i słońce towarzyszyło im przez kolejne dni. Plan wycieczki był bardzo interesujący i zapewniał wiele atrakcji. Rozpoczęliśmy od obejrzenia panoramy miasta  z punktu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.

Uczniowie zdobyli wiedzę na temat historii Polski dzięki wizycie w Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Wojska Polskiego, a także zwiedzaniu Starego Miasta i Zamku Królewskiego. Okazją do refleksji stał pobyt na Cmentarzu Powązkowskim, gdzie spoczywają znani i wybitni ludzie ze świata polityki, kultury i sportu. Niezapomniane wrażenia towarzyszyły zwłaszcza chłopcom, którzy podziwiali Stadion Narodowy z najwyżej położonych miejsc dla kibiców. Chwile wytchnienia i relaksu przyniosły spacery po Łazienkach Królewskich i ogrodach Pałacu w Wilanowie.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń i emocji. Uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi przywitali się z rodzicami o godz. 23.00 przed szkołą.