PELERYNA GWIAZDAMI USZYTA
środa, 21 września 2016 07:17
      Czy strój sceniczny jest zwykłym przebraniem? Na to pytanie szukały odpowiedzi dzieci z klasy integracyjnej 5a w trakcie warsztatów w Małopolskim Centrum Kultury Sokół.

W trakcie zajęć uczniowie obejrzeli multimedialny pokaz przedstawiający kostium teatralny, dowiedzieli się jaka jest jego rola w teatrze i zaglądnęli do „mobilnej garderoby” czyli walizki kostiumografa.  Następnie ucząc się pracy w zespole, przy pomocy elementów strojów oraz rekwizytów zaprojektowali   kostium  dla wybranego przez siebie  bohatera. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom wykonanie z użyciem materiałów takich jak tkaniny, papier, pasmanteria  własnych projektów i przebieranie się w te kostiumy. W efekcie nasi podopieczni rozwinęli swoją wrażliwość estetyczną, pobudzili wyobraźnię, wyzwolili kreatywność  oraz mogli kształcić nawyki świadomego odbioru dzieła teatralnego.