OGRÓD DOŚWIADCZEŃ
piątek, 30 września 2016 07:04

27 września uczniowie klasy integracyjnej 5a mieli okazję doświadczać na sobie różnymi zmysłami zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów wzbogacali swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. Każde z urządzeń w ogrodzie prezentowało jedno lub kilka zjawisk fizycznych rozmieszczonych w grupach tematycznych takich jak: optyka, hydrostatyka, akustyka i mechanika.

Uczniowie dowiedzieli się co to jest pryzmat, który tworzy ze światła słonecznego piękną tęczę. Bardzo spodobał im się ogromny kalejdoskop, w którym sami tworzyli obiekt podlegający wielokrotnym odbiciom. Przy innym stanowisku mogli sprawdzić jak powstaje wir wodny i w jaki sposób się z niego wydostać.

Całość uzupełniła fantastyczna lekcja ucząca orientacji w terenie. Na podstawie kompasu i mapy odnajdując i rozwiązując przygotowane dla nich zadania dotarli do ukrytej w labiryncie szkatułki, w której znajdowały się czekoladowe monety. Wszystko miało miejsce w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie.