Międzyszkolny Konkurs Recytatorski " Książka Najlepszym Przyjacielem"
czwartek, 13 października 2016 08:10

26 października o godz. 10.00 w naszej szkole odbędzie się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez bibliotekę szkolną "Książka Najlepszym Przyjacielem".

Celem konkursu jest:

• rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie
  • rozbudzanie zamiłowania do czytania poezji wśród uczniów
    szerzenie kultury słowa poetyckiego.
  • odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów
  • promowanie talentu dzieci i młodzieży
  • promocja biblioteki, czytelnictwa, popularyzacja tegorocznego hasła miesiąca bibliotek – „Książka to dopiero początek…”

Zadaniem uczestników konkursu jest recytacja wiersza związanego tematycznie z biblioteką, czytaniem, książką,

Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 1-3 i 4-6, w każdej kategorii może wziąć udział po dwóch uczestników ze szkoły

Jury konkursowe przy ocenie uczestników weźmie pod uwagę :

1. Dobór tekstu do predyspozycji ucznia - dopasowanie tekstu do wieku i płci recytatora  (0-2 punkty)
  2. Dykcja i wyrazistość-  staranna wymowa, prawidłowa artykulacja głosek, właściwe akcentowanie wyrazów, (0-4 punkty)
  3. Interpretacja utworu -  modulowanie głosem, właściwe akcentowanie ważnych treści utworu, respektowanie znaków interpunkcyjnych, właściwe tempo wygłaszania tekstu, bezbłędne opanowanie pamięciowe, oryginalność występu recytatora, skupienie na słowie, nie na nadmiernym ruchu scenicznym. (0-7 punktów)
  4. Warunki uczestnictwa:

Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie uczestnictwa i przesłanie na adres Organizatora nazwisk uczestników do 13 października 2016 roku.

Konkurs odbędzie się w dniu 26 -10-2016r. o  godzinie 10.00 w SP 20.
      Udział w konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację informacji i zdjęć
      na stronie internetowej.

Dla uczestników konkursu przewidziane są nagrody.

Kontakt z organizatorami konkursu:

Tel. 18-441-52-00 wew.24 (biblioteka)