3 miejsce - wojewódzkie biegi przełajowe
czwartek, 20 października 2016 21:27

We wtorek 11.10.2016 odbyły się zawody wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych w ramach rywalizacji w igrzyskach młodzieży szkolnej. Zawody odbyły się na lotnisku w Nowym Targu. Drużyna SP 20 startowała jako zwycięzca rywalizacji miejskiej. W rywalizacji najmocniejszych drużyn zdobyliśmy III pozycję, co jest najlepszym wynikiem ostatnich zmagań (wcześniej 6 i 13 pozycja w ubiegłym roku).

Aura nie do końca dopisała. Termometry wskazywały 7 stopni, a w końcowej fazie zawodów nawet 5. Na pierwszej zmianie wystartował Jakub Frączek który przekazał pałeczkę sztafetową jako siódmy, na drugiej zmianie pobiegł Konrad Bryja mijając kilku rywali. Kacper Michalski wystartował jako trzeci, przyprowadził naszą sztafetę na wysokiej drugiej pozycji. Kolejnym , który wybiegł był Mikołaj Podgórski. Utrzymał pozycję, wypuszczając na trasę Jakuba Dydę. Ten utrzymał pozycję tracąc jednak trochę dystans. Bartosz Kulig rozpoczął rywalizację od straty II pozycji, zachowując przewagę nad kolejnym miejscem. Kolejni zawodnicy naszego zespołu: Piotr Nowak, Maciej Konopka, Sebastian Wielgus, Wojciech Nowak powiększali, bądź zachowywali przewagę nad czwartym miejscem. Sukces stał się faktem. Oto jak przebiegała rywalizacja wg wskaźnika czasowego: Frączek – 4.54.83; Bryja – 4.42.50; Michalski – 4.51.35; Podgórski – 4.51.81; Dyda – 4.56.36; Kulig – 5.14.15; P. Nowak – 5.0319; Konopka – 5.0556; Wielgus – 5.28.60; W. Nowak - 4.45.41. Łączny czas osiągnięty przez naszych chłopców to 50.45.41. W zawodach uczestniczyli również: chłopcy z SP 7 – 15 miejsce, dziewczynki z SP 3 – 8 miejsce. Opiekunem SP 20 był p. Janusz Pawlik.

GRATULUJEMY  WSZYSTKIM  UCZESTNIKOM !!!